Euroliga: UMMC najlepszy po raz trzeci z rzędu!

Dodano: 18.04.2021, 23:10

Rosyjski UMMC Jekaterynburg po raz trzeci z rzędu oraz szósty w historii, został najlepszą drużyną w Europie. Tym razem w rozegranym w Stambule meczu finałowym, UMMC pokonał hiszpańską Avenide Salamance. MVP wybrana została Breanna Stewart. Trzecie miejsce wywalczyły gospodynie – Fenerbahce Stambuł.

Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż drużyna z Salamanki do samego końca walczyła o zwycięstwo. Początkowe minuty padły łupem zespołu trenera Roberto Inqueza (21:16), jednak już w drugiej kwarcie skuteczniejsze były koszykarki mistrza Rosji. Po 20 minutach na tablicy wyników było (39:30), by kolejne punkty Breanny Stewart dały w 35 minucie wynik (55:41). Avenida nie odpuściła i w odpowiedzi po celnych rzutach zza linii 6,75 zniwelowała straty do dwóch „oczek” na początku ostatniej kwarty (57:59). Ostatnie jednak minuty mimo dzielnej postawy zespoły z Hiszpanii, padły łupem giganta z Rosji.

Perfumerias Avenida - UMMC Jekaterynburg 68:78 (21:16, 9:23, 23:20, 15:19)

Salamanca: Hayes 29, Hof 8, Milic 8, Karlie Samuelson 7,  Katie Lou Samuelson 6, Rodriguez 5, Cazorla 3, Alarie 2
Jekaterynburg: Meesseman 19, Griner 14, Stewart 12, Vandersloot 12 (12as), Jones 9, Quigley 9, Torrens 3

- Dzisiaj mijają dokładnie dwa lata, od dnia kiedy miała operację po kontuzji. Naprawdę bardzo się cieszę w powrotu i wygrania Euroligi. Trener Miguel Mendez jest niesamowitym trenerem, a cała klub jest znakomicie zarządzany. Tytuł MVP jest zawsze czymś wyjątkowym, jednak najbardziej liczy się wygrana w całym turnieju. Móc to uczynić z tym trenerem i tym klubem, co coś czego nie zapomnę – powiedziała Breanna Stewart.

Największa liczbe zwycięstw w Eurolidze ma TTT Ryga, która aż 18 - krotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Sukces UMMC był także szóstym tytułem dla Alby Torrens, która tym samym wyrównała rekord i dzieli go z Dianą Taurasi oraz Natalią Vieru.