Euroliga: Fenerbahce na 3. miejscu

Dodano: 18.04.2021, 16:29

Fenerbahce Stambuł pokonało w meczu o 3. miejsce Sopron Basket, a mecz z double-double zakończyła Kayla McBride – 15 punktów, 10 zbiórek. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż Sopron kilka razy „wracał” do gry i próbował nawiązać walkę o zwycięstwo.

Wyraźnie do dorobku zespołu z Turcji dopisała się Satou Sabally - 13 „oczek” oraz najlepsza zawodniczka sezonu zasadniczego Alina Iagupova - 11. Po drugiej stronie zabrakło przede wszystkim Gabby Williams oraz skuteczności – 30% przy 41% rywalek. Liderkami drużyny trenera Davida Gaspara były dwie Serbki - Jelena Brooks (21 punktów) oraz Tina Krajisnik (17 punktów, 17 zbiórek). Mistrz Węgier po bardzo słabym początku (9:22) w pierwszej kwarcie, udanie wrócił do gry i na dłuższą przerwę schodził ze strata 5 „oczek” (31:36). Mistrz Węgier jeszcze bardziej uwierzył w swoje siły i za sprawa trafień Tiny Krajsnik oraz Jeleny Brooks w trzeciej kwarcie, tracił do rywalek już tylko jedno „oczko” (46:47). Odpowiedź gospodyń była jednak piorunująca – trafienia zza linii 6,75 Jasmine Thomas oraz skuteczne akcje Kayli McBride, dały bezpieczną przewagę i wygraną.

Sopron Basket – Fenerbahce Stambuł 58:64 (9:22, 22:14, 15:11, 12:17)

Sopron: Brooks 21, Krajisnik 17 (17zb), Walker 7, January 5, Fegyverneky 3, Czukur 3, Hatar 2
Stambuł: McBride 15 (10zb), Sabally 13, Vaughn 12, Iagupova 11, Thomas 8, Stokes 2

W finale o godz. 18:00 UMMC Jekaterynburg podejmie Perfumerias Avenida.