Słowacja: MBK Ružomberok bliżej mistrzostwa

Dodano: 17.04.2021, 23:23

Koszykarki MBK Ružomberok pewnie pokonały w pierwszym meczu finałowym na Słowacji Piešťanské Čajky 74:56, czym przybliżyły się do obrony tytułu mistrzowskiego. W drugim meczu o 3. miejsce nieoczekiwanie w Bańskiej Bystrzycy przegrały „Młode Anioły” z Koszyc.

Pierwsze 10 minut w Rużomberku wygrały przyjezdne (20:18), jednak szczególnie w kolejnych dwóch kwartach przewaga MBK nie podlegała dyskusji. Mistrz Słowacji wygrała obie kwarty łącznie aż (41:20) i ostatecznie pewnie pokonał etatowego obecnie – wicemistrza Słowacji.

MBK Ružomberok (22–3) – [2.] Piešťanské Čajky (21–4) 74:56 (18:20, 21:10, 20:10, 10:18)
Stan rywalizacji: 1-0

Ružomberok: Enabosi 16, Zivalijevic 15, Turudić 13, Rusinakova 12, Stasova 9, Williams 7, Havranova 2
Piešťany: Miletić 13 (11zb), Hamilton-Carter 12, Palenikova 10, Haskova 8, Tadić 6, Kozakova 4, Martiskova 3

W drugim meczu o 3. miejsce nieoczekiwanie w Bańskiej Bystrzycy, przegrały „Młode Anioły” z Koszyc. Były mistrz Słowacji po skutecznie rozegranej drugiej kwarcie, prowadził (33:26) i był na dobrej drodze w stronę brązowych medali. Wydawać by się mogło, że bezpieczna przewaga była również przed rozpoczęciem ostatniej kwarty (49:41)… jednakże i niespodziewanie w ostatnich 10 minutach lepiej zagrały gospodynie. Po serii błędów Young Angels i kolejnym przewinieniu Denisy Blanarovej na 34 sekundy przed końcową syreną, trzy celne rzuty wolne Lucie Striesovej dały remis po 57. W kolejnej akcji błąd popełniła Dominika Urbanova, a u rywalek punkty na wagę wygranej zdobyła ponownie Striesova.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Young Angels Košice 59:57 (11:10, 15:23, 15:16, 18:8)
stan rywalizacji: 1-1
Banská Bystrica: Striesova 15, Belusova 13, Van Dalen 9, Vargova 8, Zilinska 6, Janstova 4, Matejcikova 3
Košice: Bohusova 16, Bartunusova 9, Jurcenkova 9 (14zb), Blanarova 7, Dulovicova 6, Drobna 2, Virasztoova 2