I liga: AZS Politechnika Korona Kraków wywalczyła 3. miejsce

Dodano: 17.04.2021, 19:26

W rewanżowym meczu o 3. miejsce pomiędzy AZS Politechnika Koroną Kraków a MUKS’em Poznań, góra były gospodynie. W dwumeczu AZS był lepszy o osiem „oczek”, gdyż w pierwszym meczu w Poznaniu… padł remis.

W pierwszym meczu na 50 sekund przed jego zakończeniem, trafienie Aleksandry Krzywoń dało prowadzenie drużynie z Krakowa (72:69). Kolejna jednak akcja i trafienie zza linii 6,75 Weroniki Woźniak dało remis i jak się okazało, było ostatnią skuteczną akcją w tym meczu. Aleksandra Zięmborska rzuciła dla zespołu z Poznania 26 „oczek”, a 17 punktów dodała Weronika Woźniak. W drużynie z Krakowa nie było wyraźnej liderki, a punktami podzieliły się m.in. Agata Rafałowicz – 15, Natalia Popiół – 14, Katarzyna Kocaj – 13 czy też Małgorzata Zuchora – 11.

Drugie spotkanie także było zacięte, a lepiej rozpoczęły go koszykarki trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego (22:14). Taka strata jednak szybko została odrobiona przez przyjezdne w drugiej kwarcie, która to dała remis po 42 w 20 minucie gry. Po zmianie stron nawet 7 – punktowe prowadzenie korony, szybko zostało zniwelowane przez MUKS i wszystko miała rozstrzygnąć się w ostatniej kwarcie. Jak miało być, tak było… jednak kropkę nad „i” na minutę i 49 sekund przed końcową syreną postawiła Natalia Popiół (79:69). Małgorzata Zuchora rzuciła 25 punktów, a 17 dodała wspomniała Popiół. Ostatnie spotkanie w tym sezonie z double-double zakończyła Agata Rafałowicz – 19 punktów, 11 zbiórek. Po drugiej stronie 23 „oczka” rzuciła Aleksandra Zięmborska, a po 15 dwie Weroniki – Woźniak oraz Papiernik.

MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 72:72 (16:20, 14:18, 24:18, 18:16)

Poznań: Zięmborska 26, Papiernik 17, Woźniak 13, Masłowska 8, Ratajczak 4, Batura 2, Łakoma 2
Kraków: Rafałowicz 15, Popiół 14, Kocaj 13, Zuchora 11, Krzywoń 8, Ruta 8, Kopiec 3

AZS Politechnika Korona Kraków - MUKS Poznań 81:73 (22:14, 20:28, 19:14, 20:17)

Kraków: Zuchora 25, Rafałowicz 19 (11zb), Popiół 17, Krzywoń 8, Kocaj 6 (13zb), Kopiec 4, Ruta 2
Poznań: Zięmborska 23, Woźniak 15, Papiernik 15, Łakoma 9, Szloser 9, Batura 2

- Spotkanie było ciężkie,  lecz tego można było się spodziewać po meczu o 3 miejsce. Tak jak pierwszy mecz zakończyłyśmy remisem, tak w połowie drugiego także był remis. W dzisiejszym meczu do samego końca nie było wiadomo kto wygra, a to było bardzo dobre dla całego widowiska.  Dałyśmy z siebie wszystko i bardzo się cieszę, że to nam przypadło zwycięstwo – podsumowała Natalia Popiół.