ZVVZ USK Praha ponownie na szczycie!

Dodano: 16.04.2021, 23:40


Etatowy już mistrz Czech oraz uczestnik Euroligi i w tym sezonie zdobywca Pucharu Czech, pokonała w trzech meczach Hradeckie Lwice i zdobył piętnasty tytuł w historii niezależnych rozgrywek ligi czeskiej.Drużyna z Pragi w tym sezonie również nie przegrała ani jednego ligowego spotkania, a wygrywając finałowy mecz numer 3 – przedłużyła serię zwycięstw do 218 spotkań, która trwa już 8 lat! Finałowy rywal USK z Hradca Kralove w fazie play-off przegrał tylko raz… z Żabinami Brno.

We wszystkich trzech finałowych spotkaniach drużyna trenerki Natalii Hejkovej rzucała 100 lub więcej punktów i wyraźnie wygrywała wszystkie spotkania (101:68, 100:68 oraz 105:66). Bardzo dobrze grała wysoka i silna Brionna Jones, która w ostatnim meczu uzbierała 22 punkty i 7 zbiórek. Wcześniejsze spotkania Amerykanka kończyła z dorobkiem 24 punkty i 8 zbiórek oraz 18 punktów i 7 zbiórek. Bardzo dobrze grała także Kateřina Elhotová, Teja Oblak czy też Marija Režan. Coraz pewnie po ligowych parkietach stąpa również 21 – letnia Czeszka Veronika Voráčková czy też 22 – letnia Veronika Šípová.


- Ten dziwny sezon, który wiele razy przerywany był ze względu na pandemię COVID-19 kończy zupełnie inaczej niż to bywało w poprzednich latach. Teraz dosyć wcześnie zakończyliśmy rywalizację w Eurolidze, która jest dla nas priorytetem. Skupiliśmy się na lidze czeskiej, co pokazaliśmy w każdym ze spotkań. Taka sytuacja nie była zła, gdyż bardzo podobało się to zawodniczkom i całej drużynie. Jeszcze raz powiem – to był bardzo dziwny sezon, podczas którego straciliśmy z powodu kontuzji naszą liderkę Alysse Thomas – mówi Natalia Hejkova.