Euroliga: Perfumerias Avenida zagra w finale

Dodano: 16.04.2021, 22:48

Prowadzona przez Roberto Inqueza Perfumerias Avenida, pokonała Sopron Basket i w finałowym spotkaniu zmierzy się z UMMC Jekaterynburg. Drużyna z Węgier zagra natomiast z Fenerbahce Stambuł.

Dziesięć lat temu drużyna z Salamanki wygrała Euroligę, a obecnie jest bardzo blisko powtórzenia tego wyczynu. W półfinale (72:61) pokonała dwukrotnego organizatora turnieju Final Four z Sopronu. Po 10 minutach gry na 6 – punktowym prowadzeniu była drużyna z Hiszpanii, jednak kolejne minuty dużo lepiej rozegrały rywalki. To dało prowadzenie po pierwszej połowie (32:30).

Punktem zwrotnym była końcówka trzeciej kwarty, kiedy to drużyna trenera Roberto Inqueza wypracowała 8 - punktową przewagę (50:42). W ostatniej kwarcie trafienie Maite Cazorli za trzy punkty, dało już 13 “oczek” przewagi i coraz bardziej przybliżyło Avenidę do gry w finale. W końcowych minutach Sopron próbował niwelować straty, jednak tym razem się nie udało tego dokonać. Tiffany Hayes rzuciła 25 punktów, a Katie Lou Samuelson dodała 16 “oczek”. W drużynie mistrza Węgier Briann January rzuciła 15 punktów, a double-double w postaci 14 punktów i 11 zbiórek zapisała na swoim koncie Tina Krajisnik.

Perfumerias Avenida - Sopron Basket 72:61 (16:10, 14:22, 20:10, 22:19)

Salamanca: Hayes 25, Katie Lou Samuelson 16, Hof 8, Milic 8, Samuelson 5, Cazorla 4, Rodriguez 2, Dominguez 2, Alarie 2
Sopron: January 15, Krajisnik 14 (11zb), Williams 9, Walker 9, Brooks 8, Hatar 4, Fegyverneky 2

W niedzielnym finale (godz. 18:00) UMMC Jekaterynburg zagra z Perfumerias Avenida, a w meczu o 3. miejsce (godz. 14:00) Sopron Basket podejmie Fenerbahce Stambuł.