Euroliga: Fenerbahce o krok od niespodzianki

Dodano: 16.04.2021, 17:51

W rozgrywanym w Stambule Final Four, gospodynie były o krok od sprawienia bardzo dużej niespodzianki i pokonania UMMC Jakterynburg. Ostatecznie w finale zagra zespół z Rosji, jednak jeszcze na 13 sekund przed końcową syreną nie było to takie pewne.

Pierwsze półfinałowe starcie od samego początku było zacięte, a po 20 minutach na 7 – punktowym prowadzeniu były obrończynie tytułu z Jakterynburga (55:48). Po zmianie stron skuteczne akcje Allie Quigley czy też Brianny Stewart powiększyły przewagę do 10 “oczek”, jednak seria 7:0 rywalek szybko pozwoliła im “wrócić” do gry. Do końca trzeciej kwarty ponownie UMMC wypracował bezpieczną przewagę i na ostatnie 10 minut wychodził z wynikiem (68:61). W ostatniej kwarcie po punkach Satou Sabally oraz Aliny Iagupovej, można było oczekiwać zaciętej końcówki... która stała się faktem. Ukrainka na 180 sekund przed końcową syreną trafieniem zza linii 6,75 dała remis po 79, jednak w odpowiedzi skuteczne były także rywalki. Najlepsza zawodniczka obecnego sezonu w Europie, ponownie dała o sobie znać na 13 sekund przed końcową syreną - kiedy to ponownie trafieniem za trzy punkty dała nadzieję na zwycięstwo (84:86). W samej końcówce niestety dla gospodyń, punkty z linii rzutów wolnych Quigley “załatwiły” finał dla UMMC.

Wspomniana Allie Quigley w całym meczu rzuciła 27 punktów, a 17 “oczek” i 8 zbiórek było dziełem Breanny Stewart. Po drugiej stronie Alina Iagupova zapisała na swoim koncie 26 punktów, 8 asyst i 4 zbiórki, a 20 dodała Satou Sabally.

Fenerbahce Stambul - UMMC Jakterynburg 84:88 (21:22, 27:33, 13:13, 23:20)

Stambul: Iagupova 26, Sabally 20, McBride 12, Vaughn 10, Zandalasini 9, Thomas 7
Jekaterynburg: Quigley 27, Stewart 17, Griner 16, Torrens 10, Vadeeva 7, Jones 6, Meesseman 3, Vandesloot 2

W drugim półfinale o godz. 20:00 Perfumerias Avenida podejmie Sopron Basket.