Indywidualne nagrody w Eurolidze za sezon 2020/2021

Dodano: 13.04.2021, 16:47


MVP Euroligi w sezonie 2020/2021 wybrana została Alina Iagupova z Fenerbahce Stambuł, a trenerem roku został Roberto Iniguez z Avenida Salamanca. Jeśli chodzi o najlepszą młodą zawodniczkę, to drugi sezon z rzędu na to miano zasługuje Iliana Rupert z Bourges Basket.Najbardziej wartościowa zawodniczka:
Alina Iagupova (Fenerbahce Öznur Kablo)

Ukrainka po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony, co zostało nagrodzone tytułem MVP. 20,6pkt/m, 7,6zb/m, 4,4as/m oraz 2,0 przechwyty na mecz - to osiągniecia 29 - letniej zawodniczki Fenerbahce.

Pierwszy skład:
Courtney Vandersloot (UMMC Jekatyerinburg)
Alina Iagupova (Fenerbahce Öznur Kablo)
Gabby Williams (Sopron Basket)
Katie Lou Samuelson (Perfumerias Avenida)
Emma Meesseman (UMMC Jekatyerinburg)

Drugi skład:
Marine Johannes (LDLC ASVEL Feminin)
Alba Torrens (UMMC Jekatyerinburg)
Satou Sabally (Fenerbahce Öznur Kablo)
Jelena Brooks (Sopron Basket)
Breanna Stewart (UMMC Jekatyerinburg)

Najlepsza młoda zawodniczka:
Iliana Rupert (Bourges Basket)


19 - latka dużo czasu spędzała borykając się z kontuzją, jednak jak wróciła to już na dobre. Rosnąca gwiazda kadry Francji, notowała w tym sezonie średnio 9,3pkt/m oraz 2,3zb/m w czterech występach euroligowych.

Obrońca roku:
Gabby Williams (Sopron Basket)

To był bardzo dobry sezon dla Williams, która razem ze swoją drużyną wywalczyła Puchar Węgier oraz trzeci z rzędu Final Four Euroligi dla swojej obecnej drużyny. W sezonie notowała średnio 2,3 przechwyty/mecz, co miało także wpływ na awans drużyny do najlepszej "czwórki" w Europie.

Trener roku:
Roberto Iniguez (Perfumerias Avenida)

Perfumerias Avenida bardzo długo musiało czekać na powrót do najlepszej "czwórki" w Europie, a udało się to po objęciu drużyny przez Roberto Iniguez.  

Ostatni raz miało to miejsce w 2011 roku, a w tym sezonie Final Four został osiągnięty z bilansem 8/0. Hiszpański trener pojawi się w turnieju po raz siódmy, ze swoim piątym już klubem w karierze.