EuroBasket 2021: Szeroki skład kadry Szwecji

Dodano: 08.04.2021, 17:03


Trener Marco Crespi wybrał 24 zawodniczki, które będą brane pod uwagę przy wyborze ostatecznego składy na EuroBasket. Szwecja przygotowania rozpocznie 19 maja.


W składzie znalazły się m.in. mająca za sobą bardzo udaną fazę play-off w NCAA Stephanie Visscher, gdzie była najlepszą zawodniczką Stephen F Austins. Na liście znalazły się także Fanny Wadling, Cassandra Gordon oraz Moulayna Johnson Sidi Baba, które rownież z powodzeniem grały w Stanach Zjednoczonych.

W zespole nie mogło zabraknąć znanych z dobrej gry w rodzimej lidze Klary Lundquist, Lovisy Hjern, Idy Fredrikson oraz Matildy Ekh i Freji Werth. Będzie także 21 – letnia Cajsa Uhrström, która od kilku lat póki już do drzwi głównej reprezentacji. Swoją szanse dostanie także 18 – letnia Emma Johansson, która zadebiutowała w kadrze w listopadzie ubiegłego roku przeciwko kadrze Izraela.

Czołowymi koszykarkami jakie już od kilku lat niosą zespół na kolejne EuroBaskety są m.in. Binta Drammeh, Louice Halvarsson, Kalis Loyd, Amanda Zahui czy też doświadczone siostry Elin i Frida Eldebrink.

Szeroki skład Szwecji:
Binta Drammeh, Elin Eldebrink, Frida Eldebrink, Matilda Ekh, Nathalie Fontaine, Ida Fredrikson, Cassandra Gordon, Elin Gustavsson, Louice Halvarsson, Paulina Hersler, Lovisa Brain, Emma Johansson, Moulayna Johnson Sidi Baba, Amanda Kantzy, Klara Lundquist, Kalis Loyd, Regan Magarity, Ellen Nyström, Cajsa Uhrström, Josefin Vesterberg, Stephanie Visscher, Fanny Wadling, Freja Werth oraz Amanda Zahui


Plan przygotowań:
19 maja - 26 maja Södertälje/zgrupowanie
27 maja - 29 maja Praga/Szwecja - Czechy
30 maja - 02 czerwca Södertälje/zgrupowanie
03 czerwca - 05 czerwca Francja/Szwecja - Francja, Szwecja - Turcja
06 czerwca - 12 czerwca Södertälje/zgrupowanie

***

EuroBasket odbędzie się od 17 do 27 czerwca 2021 roku we Francji oraz w Hiszpanii. W turnieju na 16 drużyn, Strasburg (hala Rhenus Sport – 6100 miejsc) będzie gościł dwie grupy i fazę ćwierćfinałową związaną z grupami. Natomiast Walencja (hala Pavelló Fuente de Sant Lluis – 9000 osób) będzie gospodarzem dwóch pozostałych grup i całej fazy pucharowej łącznie z wielkim finałem.

Grupa A (Walencja, Hiszpania):
Hiszpania, Szwecja, Białoruś, Słowacja

Grupa B Walencja, Hiszpania):
Serbia, Włochy, Czarnogóra, Grecja

Grupa C (Strasburg, Francja):
Belgia, Słowenia, Turcja, Bośnia i Hercegowina

Grupa D (Strasburg, Francja):
Francja, Rosja, Czechy, Chorwacja