Euroliga: Final Four w Stambule

Dodano: 27.03.2021, 07:52


Od 16 do 18 kwietnia br. w Stambule odbędzie się Final Four Euroligi, a miejsce zmagań będzie Volkswagen Arena. W zeszłym sezonie z powodu pandemii, turniej finałowy się nie odbył.


Ostatni turniej finałowy odbył się w Stambule w 2016 roku, a tytuł wywalczył wówczas UMMC Jekaterynburg po zwycięstwie nad Nadezhda Orenburg. Zespół z Rosji wygrał także rozgrywki w 2018 oraz 2019 roku, pokonując kolejno Sopron Basket oraz Dynamo Kursk. W zeszłym sezonie turniej finałowy się nie odbył.

W pierwszym półfinale obrońca tytułu z Jekaterynburga podejmie gospodynie – Fenerbahce Stambuł (godz. 15:00), które wciąż czekają na pierwszy sukces. Drugi półfinał to starcie Perfumerias Avenida z Sopron Basket (godz. 20:00).

Dla UMMC będzie to 14 udział w turnieju finałowym, podczas gdy dla zespołu z Sopronu będzie on trzeci z rzędu. Fenerbahce po raz pierwszy od 2017 roku ponownie znalazło się w najlepszej „czwórce” w Europie, a Perfumerias Avenida po raz ostatni w Final Four zagrał w 2011 roku. Będzie to także trzeci turniej finałowy dla Roberto Íñigueza, który dwukrotnie wprowadził do turnieju finałowego Sopron Basket, a teraz to samo uczynił z Avenidą.