I liga: Korona i MUKS zagrają w półfinałach

Dodano: 25.03.2021, 10:08

W decydujących o awansie do fazy półfinałowej spotkaniach, wygrywały gospodynie – kolejno w Krakowie oraz w Poznaniu. Dalej grają także SKK Polonia Warszawa oraz Top Market MKS Pruszków.

32 punkty oraz 17 zbiórek Aleksandry Zięmborskiej, dało wygraną gospodyń z Poznania nad zespołem KKS Olsztyn. Mimo dobrego startu, MUKS w drugiej kwarcie stracił wypracowaną przewagę i po 20 minutach gry remisował (41:41). Duże znaczenie dla końcowego wyniku miała trzecia kwarta, gdzie gospodynie osiągnęły 11 – punktową przewagę (62:51). W ostatniej kwarcie koszykarki z Olsztyna, próbowały odrobić całkowicie straty – jednak najbliżej były tego na minutę i 34 sekundy przed zakończeniem (70:72) po trafieniu Alicji Wawrzyniak.

W Krakowie natomiast bardzo pierwsza kwarta, wygrana przez gospodynie (23:9), dała wystarczający handicap aby kontrolować przebieg spotkania. W drugich 10 minutach przewaga została jeszcze bardziej powiększona, tak więc nawet mimo dużo lepszej postawy przyjezdnych z Gdańska w drugiej połowie nie udało się nawiązać walki z zespołem trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego. Małgorzata Zuchora rzuciła 23 punkty, a double-double w postaci 11 punktów oraz 11 zbiórek było dziełem Katarzyny Kocaj.

AZS Politechnika Korona Kraków - AZS Uniwersytet Gdański 71:57 (23:9, 19:12, 17:25, 12:11)

stan rywalizacji: 2-1 awans: AZS Politechnika Korona Kraków

Kraków: Zuchora 23, Krzywoń 17, Kocaj 11 (11zb), Popiół 10, Ruta 6, Rafałowicz 4
Gdańsk: Stępień 18, Kosalewicz 14, Szczurewska 9, Bączek 6, Przyszlak 3, Szczęśniak 2, Tkacz 2, Haponik 1

MUKS Poznań - KKS Olsztyn 79:72 (26:20, 15:21, 21:10, 17:21)

stan rywalizacji: 2-1 awans: MUKS Poznań

Poznań: Zięmborska 32 (17zb), Szloser 16, Woźniak 10, Papiernik 8, Masłowska 5, Ratajczak 4, Łakoma 3, Ignerska 1
Olsztyn: Chełchowska 17, Wawrzyniak 16, Wichłacz 12, Żukowska 9, Woźniak 8, Sztąberska 5, Giżyńska 5

SKK dwukrotnie pewnie pokonał Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie, a MKS Pruszków rówież wysoko i w dwóch meczach Grot Lauer Pabianice.

W półfinałach MUKS Poznań zmierzy się z SKK Polonią Warszawa, a AZS Politechnika Korona Kraków z Top Market MKS Pruszków. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 27 marca.

Półfinał (do dwóch zwycięstw, 1-1-1) - 27.03, 31.03 i ew. 07-04