Energa Basket Liga Kobiet: PSI Enea Gorzów Wlkp. z awansem

Dodano: 22.03.2021, 19:46

PSI Enea Gorzów Wlkp. tylko w pierwszej połowie pozwolił na wyrównaną grę drużynie z Poznania, gdyż tuż po zmianie stron pokazał swoją siłę. Dobrze zagrały Megan Gustafson, Shatori Walker oraz Borislava Hristova.

Tylko w pierwszej połowie i to głównie pod koniec drugiej kwarty, dzięki skutecznym rzutom zza linii 6,75 Liliany Banaszak, Tiffany Brown, Jovany Popović czy też Marty Nowickiej – gospodynie „były” w grze (43:48). Zespół z Poznania w pierwszej połowie trafił aż 8/13 zza linii 6,75! Po zmianie stron na parkiecie rządziły tylko i wyłącznie koszykarki z Gorzowa Wlkp., które za sprawa Shatori Walker oraz Megan Gustafson punkt po punkcie budowały coraz większą przewagę. W 26 minucie gry na tablicy wyników było już (65:47), a to oznaczało koniec marzeń Enea AZS o doprowadzeniu do meczu numer 4.

Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 65:80 (19:26, 24:22, 12:22, 10:10)

stan rywalizacji: 0-3 awans: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski

Poznań: Brown 19, Popović 13, Davis 8, Banaszak 7, Adamowicz 6, Parzeńska 5, Bogicević 4, Nowicka 3
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 21, Gustafson 20, Hristova 19, Green 12, Owczarzak 6, Kaczmarczyk 2

W II rundzie gorzowski AZS o wielki finał zagra z CCC Polkowice, a VBW Arka Gdynia ze zwycięzcą pary KS Basket 25 Bydgoszcz/Pszczółka AZS UMCS Lublin (decydujący mecz w środę).