Energa Basket Liga Kobiet: „Pszczółka” wyrównuje

Dodano: 21.03.2021, 21:27

Zespół trenera Krzysztofa Szewczyka po słabszym wczorajszym występie, musiał dzisiaj wygrać… i tego dokonał. AZS UMCS dzięki bardzo dobre grzej Jennifer O’Neill, wygrał mecz numer cztery i doprowadził do decydującego starcia w Lublinie.

Początek spotkanie należał do KS Basket 25, który prowadził po 10 minutach gry (21:15). W kolejnych jednak minutach coraz śmielsze i skuteczniejsze akcje przyjezdnych, punkt po punkcie pozwalały na odrobienie strat i zejście na dłuższą przerwę z 3 – punktowym handicapem (40:37). Po zmianie stron a najlepsze trwała zacięta walka kosz za kosz, co lepiej w ostatniej kwarcie wykorzystywały koszykarki z Lublina. W ostatniej kwarcie lekką przewagę ponownie uzyskał AZS UMCS (63:57), który nie mimo usilnych starach z drugiej strony – już jej nie oddał. Szansę na doprowadzenie do remisu miała jeszcze w ostatnich sekundach Julie McBride… jednak chybiła. Tym razem na wysokości zadania stanęły liderki – Jennifer O’Neill rzuciła 28 punktów, a 20 dodała Morgan Bertsch.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 71:74 (21:15, 16:25, 15:11, 19:23)
stan rywalizacji: 2-2

Bydgoszcz: Evans 18, Burdick 17 (14zb), McBride 11, Stankiewicz 9, Międzik 9, Michałek 7
Lublin: O'Neill 28, Bertsch 20, Fassina 11, Pavel 5, Milazzo 4, Sklepowicz 3, Poboży 2, Niedźwiedzka 1

W poniedziałek w Poznaniu, Enea AZS podejmie PSI Enea Gorzów Wlkp. (godz. 17:00).

W drugiej rundzie VBW Arka Gdynia zmierzy się z kimś z pary KS Basket 25/Pszczółka AZS UMCS, a CCC Polkowice z wygranym z pary PSI Enea AZS Gorzów Wlkp./Enea AZS Poznań.

Terminarz półfinałów (2-2-1, do 3 zwycięstw)