Grupy na EuroBasket rozlosowane

Dodano: 08.03.2021, 16:39


W poniedziałek w Walencji odbyło się losowanie grup do EuroBasketu, który odbędzie się od 17 do 27 czerwca br. Gospodarzem turnieju będą dwie obecnie najlepszy drużyny na Starym Kontynencie Hiszpania oraz Francja.EuroBasket odbędzie się od 17 do 27 czerwca 2021 roku we Francji oraz w Hiszpanii. W turnieju na 16 drużyn, Strasburg (hala Rhenus Sport – 6100 miejsc) będzie gościł dwie grupy i fazę ćwierćfinałową związaną z grupami. Natomiast Walencja (hala Pavelló Fuente de Sant Lluis – 9000 osób) będzie gospodarzem dwóch pozostałych grup i całej fazy pucharowej łącznie z wielkim finałem.

Na EuroBasket awansowały:
Słowenia, Grecja, Szwecja, Czarnogóra, Rosja, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Włochy, Serbia, Turcja, Białoruś, Belgia, Słowacja, Chorwacja oraz bez kwalifikacji Hiszpania i Francja.

W losowaniu udział wzięły Anna Montanana i Cathy Melain, obecna była również Amaya Valdermoro. W losowaniu udział wzięło 16 drużyn, które przebrnęły kwalifikacje. Dwie grupy – A oraz B swoje spotkania rozgrywać będą w Walencji, natomiast – C i D w Strasburgu.

Grupa A (Walencja, Hiszpania):
Hiszpania, Szwecja, Białoruś, Słowacja

Grupa B Walencja, Hiszpania):
Serbia, Włochy, Czarnogóra, Grecja

Grupa C (Strasburg, Francja):
Belgia, Słowenia, Turcja, Bośnia i Hercegowina

Grupa D (Strasburg, Francja):
Francja, Rosja, Czechy, Chorwacja