Milica Dabović wraca na parkiet i zagra w KK “Lavovi” Brčko

Dodano: 14.02.2021, 16:31


Znakomita serbska koszykarka, mistrzyni Europy oraz brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich została nową zawodniczką KK “Lavovi” Brčko. Nowa drużyna Dabović zajmuje obecnie 1. miejsce w I lidze serbskiej.
Milica to była kapitan kadry Serbii, która pod czujnym okiem Mariny Maljković wywalczyła złoty medal na EuroBaskecie w 2015 roku. Rok później udało się także zdobyć brązowy medal, podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Urodzona w 1982 roku w Cetinle (Czarnogóra) rozgrywająca do końca obecnego sezonu będzie występować w „Lavovi”, jednak jest także możliwość przedłużenia kontraktu na przyszły sezon.

- Dabović jest w dalszym ciągu znakomitą zawodniczką, profesjonalistką i liczę, że wniesie to bardzo dużo do młodego zespołu. Jej pasja, charakter i bogata kariera, pomoże nam w walce o awans do ekstraklasy i pozytywne zakończenie obecnego sezonu – mówi prezes klubu Boško Vukadinović.

- Zawsze kieruję się tym aby mniej mówić, a więcej pokazywać na pakiecie. Kiedy wchodzę na parkiet to zawsze chcę zaprezentować się z jak najlepszej strony i to także będę robić w nowej drużynie. Dziewczyny czekają na mnie i na moje doświadczenie – dodaje Milica Dabović.

Dabović pierwsze kroki stawiała w Herceg Novi (Czarnogóra), a kolejnymi przystankami w karierze były m.in. kluby z Jekaterynburga, Moskwy, Stambułu, Lyonu, Zagrzebia czy też Al Riyadh z Bejrutu, który grał także w lidze EWBL. Oprócz tytułu mistrzyni Europy oraz medalu na Igrzyskach Olimpijskich posiada także mistrzostwo Serbii i Czarnogóry (2014), mistrzostwo Serbii (2011, 2012, 2013), Puchar Serbii i Czarnogóry (2004) czy tez Puchar Serbii (2011, 2013).

W 2013 roku podczas EuroBasketu we Francji, poprowadziła swoją drużynę do czwartego miejsca, a rok później do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.