Ukraina startuje z „nową” żeńską ligą 3x3

Dodano: 28.01.2021, 16:15


Federacja Ukraińska od tego roku rozpoczyna jeszcze większe inwestycje w żeńską koszykówkę 3x3, by w przyszłości jeszcze mocniej dać o sobie znać na arenie nie tylko europejskiej ale także światowej.

W przyszłym tygodniu startuje liga PRO League Parimatch 3x3, która jest następca rozgrywanej w ubiegłych latach Super Ligi 3x3. Nowe rozgrywki składać się będą z pięciu rund i potrwają do połowy maja. Ostatnią rundą będzie tzw. Superfinał, a szanse gry w nim będą miały zawodowe oraz amatorskie drużyny 3x3.

Pierwszy turniej potrwa od 31 stycznia do 1 lutego, a weźmie w nim udział reprezentacja Ukrainy oraz kadry U23 i U18. Zagrają tam m.in. Daria Zavidna, Ganna Rulyova, Аnna Olkhovyk czy też Veronika Kosmach.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju, wywalczą awans na turniej finałowy w maju. Dodatkowo podczas PRO League Parimatch 3x3, kadry Ukrainy oraz Białorusi rozegrają między sobą turniej towarzyski.

Ukrainki od 26 do 30 maja wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w austriackim Grazu, gdzie zagrają w grupie B z Iranem, Japonią, Turmenistanem oraz Australią.