Euroliga: Galatasaray wraca do gry, Sopron wygrywa po raz piąty

Dodano: 18.01.2021, 21:29

Galatasaray Stambuł nie dał szans Basket Landes i wysoko wygrał pierwsze spotkanie w fazie grupowej, dające w dalszym ciągu szanse na awans. Piątą wygraną z rzędu zanotował Sopron Basket, który zasłużenie pokonał gospodynie z Bourges.

Wygrana (34:22) przez Galatasaray pierwsza kwarta meczu z Basket Landes, pokazała ogromną moc jaka drzemie w zespole ze Stambułu. Drużyna po dwóch porażkach z Sopron Basket, wzmocniła się poprzez pozyskanie Angel McCoughtry oraz Epiphanny Prince (łącznie 21 punktów) – i to właśnie te dwie koszykarki w głównej mierze przyczyniły się do zwycięstwa. Zespół ze Stambułu bardzo dużą przewagę miał również pod tablicami (46:31), gdzie po 9 piłek zebrały Mercedes Russell oraz Anete Steinberga.

Daleko od wygranej był natomiast gospodarz “bańki” z Bourges, który przegrał z Sopron Basket. Drużyna z Francji tylko w pierwszych minutach grała dość dobrze, jednak gdy tylko coraz bardziej zaczynała szwankować skuteczność - tym było coraz dalej do marzeń o wygranej. Po 20 minutach na tablicy wyników było “tylko” (35:41), jednak bardzo słaba postawa w trzeciej kwarcie dała bezpieczne prowadzenie (62:49). W ostatniej kwarcie gospodynie za sprawą Alexie Chartereau oraz Isabelle Yacoubou mozolnie odrabiały straty, jednak przełomowe było na minutę przed zakończeniem było trafienie doświadczonej Zsofie Fegyverneky (16 punktów).

Galatasaray Stambuł - Basket Landes 89:63 (34:22, 16:11, 25:13, 14:17)

Stambuł: Prince 16, Russell 15, McCoughtry 10, Yacin 9, Bilgic 9, Koksal 8, Hollingsworth 7, Yilmaz 5
Landes: Vukosavljevic 13, Ayim 12, Gaye 11, Plouffe 8, Suarez 7, Dumerc 5, Jovanovic 3, Turcinovic 2, Chery 2

Sopron Basket - Bourges Basket 74:67 (23:20, 18:15, 21:14, 12:18)

Sopron: Brooks 19, Fegyverneky 16, Williams 15, Krajisnik 8, Walker 7, January 5, Hatar 4
Bourges: Yacoubou 20, Chartereau 11, Michel 9, Mendy 9, Mann 6, Eldebrink 5, Godin 4, Guapo 3