Energa Basket Liga Kobiet: 13. kolejka - derby Pomorza dla Politechniki

Dodano: 21.12.2020, 20:26

W jedynym meczu 13. kolejki rozegranym przed świętami, DGT AZS Politechnika Gdańska pokonała 98:67 GTK Gdynię. Zespół z Gdańska w całym spotkaniu aż 20 - krotnie trafił zza linii  6,75.

21 punktów oraz 7 zbiórek Ruth Hamblin, miało decydujący wpływ na wysokie zwycięstwo w derbowym starciu DGT AZS Politechniki Gdańskiej. Przyjezdne przewagę wypracowały w pierwszych 20 minutach, kiedy to raz po raz dziurawiły kosz rywalek. Drużyna Jeleny Skerovic, nie miała jak zatrzymać wspomnianej Hamblin – co dało po 20 minutach wynik (57:31). Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną przeważającą były przyjezdne, które 2020 rok zakończyły wygraną. Politechnika w całym spotkaniu aż 20 razy trafiła zza linii 6,75 (po 3 x Davis, Pyka, Rymarenko, Scekic).

GTK Gdynia - DGT AZS Politechnika Gdańska 67:98 (20:29, 11:28, 20:30, 16:11)

Gdynia: Bazan 17, Rudzka 15, Marcinkowska 15, Żytkowska 7, Szmyrka 4, Borkowska 4, Homza 3, Niemojewska 2
Gdańsk: Hamblin 21, Rymarenko 12, Pyka 11, Bujniak 11, Scekic 10, Davis 9, Koc 8, Zmierczak 6, Ossowska 5, Gwizdała 5

3 CCC Polkowice 16 8 8 - 0 5 - 0 3 - 0 727 - 468 +259
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 16 9 7 - 2 5 - 1 2 - 1 721 - 612 +109
5 KS Basket 25 Bydgoszcz 16 9 7 - 2 4 - 0 3 - 2 709 - 639 +70
6 DGT AZS Politechnika Gdańska 16 11 5 - 6 4 - 2 1 - 4 857 - 875 -18
7 Enea AZS Poznań 15 11 4 - 7 2 - 2 2 - 5 801 - 819 -18