I liga: Czas na rudnę rewanżową - męczarnie SKK Poloni, Tęcza wygrywa z Widzewem

Dodano: 14.12.2020, 10:27

Sporo emocji było w pierwszych meczach rundy rewanżowej, gdzie blisko ogromnej sensacji było w Olsztynie – SKK Polonia wygrała z KKS tylko 66:64. Niespodziankę udało się natomiast sprawić Tęczy Leszno, która po dogrywce pokonała łódzki Widzew.

W grupie A bliska pierwszej porażki w sezonie była SKK Polonia Warszawa, która na 37 sekund przed końcowa syreną przegrywała (62:64). W kolejnych akcjach zza linii 6,75 trafiła Natalia Bucyk, a gospodynie straciły piłkę. Przewinienie Joanny Markiewicz dało dwa rzuty wolne Bucyk, która wykorzystała tylko jeden – lecz wystarczyło to do zwycięstwa. 23 punkt dla SKK zdobyła Klaudia Sosnowska, a 12 dodała wspomniana Bucyk.

Również sporo emocji było w meczu AZS UW z MPKK Sokołowem Podlaskim, gdzie 16 – punktowa strata po pierwszej połowie (24:40) była najmniejszym wymiarem kary dla drużyny z Warszawy. Po zmianie stron jednak, mozolne odrabianie strat przynosiło efekty. Na 22 sekundy przed zakończeniem trafienie za trzy Kingi Dzierbickiej dało wynik (64:67), lecz na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu. 18 punktów oraz 17 zbiórek zapisała na swoim koncie Katarzyna Jaworska, a 13 dorzuciła Izabela Zdrodowska.

W derbach Gdańska górą AZS UG, który wygraną wywalczył jednak dopiero w ostatniej kwarcie. Po 30 minutach wyrównanej gry na tablicy wyników było (58:57) dla gospodyń, jednak w ostatniej kwarcie seria 7:0 dała na samym początku 6 – punktowe prowadzenie. Kolejne minuty to również dużo bardziej skuteczna gra Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie główną rolę grała Kinga Bączek.

64:66 KKS Olsztyn - SKK Polonia Warszawa (Markiewicz 21 - Sosnowska 23)
64:68 AZS Uniwersytet Warszawski - MPKK Sokołów Podlaski (Preihs 15 - Jaworska 17)
47:54 SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock (Rudenko 9 - Paczóska 12pkt, 13zb)
87:45 Top Market MKS Pruszków - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (Szyller 21 - Jarząb 10)
63:72 Politechnika Gdańska II - AZS Uniwersytet Gdański II (Gwizdała 14 - Szczurewska 22pkt, 10as)

10 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 10 10 0 - 10 0 - 6 0 - 4 504 - 765 -261

W grupie B derby Małopolski dla drużyny z Bochni, która pokonała Akademię Wisły CanPack (64:58). O wszystkim zadecydowała ostatnia minuta meczy, gdzie na 40 sekund przed zakończeniem po akcji 2+1 Julii Natkaniec było (59:56). Ostatnie sekundy to także skuteczniejsza gra przyjezdnych, którą zakończyły celne rzuty wolne Anny Krawiec. Skrzydłowa z Bochni była także liderką swojego zespołu, notując double – double w postaci 15 punktów oraz 11 zbiórek.

8 – punktowe prowadzenie po 20 minutach gry (30:22) oraz jeszcze większa przewaga po 30 minutach gry (48:36), mogło dać dość niespodziewaną wygraną Tęczy nad Widzewem… w regulaminowym czasie. W ostatniej jednak kwarcie przyjezdne wzięły się za odrabianie strat, co po dwóch celnych rzutach wolnych Anny Kudelskiej na 20 sekund przed końcową syreną dało upragniony remis i dogrywkę. W niej dobre pierwsze minuty i seria 9:0 „zamknęły” mecz, gdyż drużyna z Łodzi nie była już w stanie odrobić strat.

Wygrana aż (33:11) ostatnia kwarta, dała kolejną wygraną w sezonie drużynie z Pabianic. Grot TomiQ drugie 20 minut wygrał łącznie (52:22). Po raz kolejny do wygranej swój zespół poprowadziła Natalia Danych, która rzuciła 21 punktów i dodała do tego 4 asysty. 19 „oczek” i 9 zbiórek było autorstwa Eweliny Gali, a po 18 zapisały na swoim koncie Aleksandra Dziwińska oraz Magdalena Grzelak.

Korona Kraków pokonała Dijo Maximus, a debiut na I – ligowych parkietach zanotowała Kinga Piędel (10 punktów). Liderką była jednak Magdalena Ruta, która była bliska double – double (17 puntków, 9 zbiórek), a zespół z Krakowa na początku ostatniej kwarty był na 10 – punktowym prowadzeniu (44:34).

75:64 Pompax Tęcza Leszno - AZS Umed Widzew Łódź (Walentowska 28pkt, 12zb - Kudelska 20)
64:58 Wisła CanPack Kraków - Contimax MOSiR Bochnia (Cepuchowicz 20 - Malinowska 17)
85:73 Grot TomiQ Pabianice - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. (Danych 21 - Dudek 15pkt, 11zb)
62:87 Lider Swarzędz - MUKS Poznań (Żukowska 16 - Woźniak 23)
58:65 Kąty Wrocławskie - AZS Politechnika Korona Kraków (Pióro 15 - Ruta 17)