I liga: Porażka Widzewa, Mon-Pol wygrywa w Gdańsku

Dodano: 07.12.2020, 10:25

Mon-Pol Płock po skutecznej drugiej połowie pokonał w Gdańsku Politechnikę, notujący tym samym siódmą wygraną w obecnym sezonie. Po raz kolejny zwycięstwo dała dobra gra Lucyny Kotonowicz. Ze zwycięstwa cieszyły się także koszykarki z Pruszkowa, które wysoko pokonały Uniwersytet Gdański. W Łodzi natomiast dzielnie walczył Widzew, jednak ostatecznie uległ drużynie z Pabianic. Nic nie dało łącznie 41 „oczek” duetu Kudelska – Stępień.

17 punktów Poli Dmochewicz oraz 15 „oczek”, 4 zbiórki i 4 asysty Magdaleny Parysek-Bochniak, wyraźnie przyczyniło się do wysokiej wygranej nad drużyną Uniwersytetu Gdańskiego. Gospodynie po 20 minutach prowadziły już (40:26), jednak całkowita dominacja przyszła po zmianie stron. MKS Pruszków wygrał tą cześć meczu aż (50:28) i tym samym zanotował siódmą wygrana w obecnym sezonie. W zespole z Pomorza po 14 punktów rzuciły Agata Stępień oraz Angelika Kuras. Wygraźną przewagę miejscowe miały pod tablicami, gdzie wygrały walkę o piłki – 39:23.

W Gdańsku bardzo wysoka wygrane pierwsze 10 minut meczu przez przyjezdne z Płocka (26:10), dały wyraźny sygnał – kto w tym meczu może myśleć o zwycięstwie. Jednak wszystko zmieniło się jeszcze przed dłuższą przerwą, gdzie górą były miejscowe (28:13) doprowadzając tym samym do wyniku (38:39) po 20 minutach gry. Druga połowa to już wyraźna przewaga byłego lidera grupy A, który grał nie tylko skutecznie ale przede wszystkim był zdecydowanie silniejszy fizycznie. 15 punktów dla MON-POL’a rzuciła Lucyna Kotonowicz, a 14 dodała Patrycja Kaczor.

9 kolejka
46:67 SMS PZKosz Łomianki - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (Rudenko 9 - Jaworska 14)
76:53 KKS Olsztyn - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (Sztąberska 12 - Jarząb 10)
90:54 Top Market MKS Pruszków - AZS Uniwersytet Gdański II (Dmochewicz 17 - Stępień 14)
57:75 Politechnika Gdańska II - Mon-Pol Płock (Zmierczak 11 – Kotonowicz 15)

10 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 9 9 0 - 9 0 - 6 0 - 3 459 - 678 -2

W grupie B najwięcej emocji było w Łodzi, gdzie Widzew uległ PTK Pabianice (53:62). Jednak po 20 minutach gry przyjezdne prowadziły, tylko (34:32) po trafieniu Aleksandry Lorenz. Zmiana stron lepiej wypadła dla koszykarek z Pabianic, które po dwóch celnych rzutach Eweliny Gali miały już 11 – punktowe prowadzenie po 30 minutach gry – (51:40). W ostatniej kwarcie seria 10:0 gospodyń, ponownie doprowadziła do emocji i wszystko było jeszcze możliwe. Ostatnie jednak minuty skuteczniej zagrały ponownie przyjezdne, które po celnym rzucie zza linii 6,75 Martyny Bonieckiej prowadziły (60:52) i już tej przewagi nie oddały. 17 „oczek” dla PTK rzuciła Natalia Danych, a 14 punktów i 13 zbiórek zapisała na swoim koncie Ewelina Gala. W Widzewie 21 punktów uzbierała Anna Kudelska, a punkt mniej Wiktoria Stępień.

Wygrana aż 17:4 druga kwarta meczu pomiędzy Maximusem Kąty Wrocławskie, a MUKS’em Poznań – dały ósmą wygraną w obecnym sezonie dla drużyny z Wielkopolski. Duży udział miała w tym Weronika Woźniak, która uzbierała 22 „oczka”, a także Marta Masłowska – 11 punktów, 5 zbiórek. W drużynie z Dolnego Śląska, 12 punktów było dziełem Aleksandry Łaty. Dla byłej zawodniczki Ślęzy Wrocław było to pierwsze ligowe spotkanie.

9 kolejka
50:62 Wisła CanPack Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. (Wnorowska 15 - Kuczyńska 20)
53:70 Pompax Tęcza Leszno - AZS Politechnika Korona Kraków (Hołtyń 21pkt, 14zb – Popiół 17)
48:62 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - MUKS Poznań (Łata 12 - Woźniak 22)
53:62 AZS Umed Widzew Łódź - Grot TomiQ Pabianice (Kudelska 21 – Danych 17)

10 kolejka
12.12.2020 17:00 Wisła CanPack Kraków - Contimax MOSiR Bochnia
12.12.2020 18:00 Lider Swarzędz - MUKS Poznań
13.12.2020 13:00 Pompax Tęcza Leszno - AZS Umed Widzew Łódź
13.12.2020 14:30 Grot TomiQ Pabianice - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.
13.12.2020 17:00 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - AZS Politechnika Korona Kraków