I liga: SKK Polonia i Korona Kraków z kolejnymi zwycięstwami, SMS PZKosz walczy i wygrywa

Dodano: 29.11.2020, 23:54

W 8. kolejce zaplecza ekstraklasy kolejne zwycięstwa na swoim koncie zapisały liderzy swoim grup – SKK Polonia Warszawa w grupie A oraz AZS Politechnika Korona Kraków w grupie B. Drugą wygraną na swoim koncie zanotował natomiast SMS PZKosz, który po walce pokonał jednym „oczkiem” AZS Uniwersytet Warszawski.

W grupie A SMS PZKosz Łomianki po celnych rzutach Węcłaś na 23 sekundy przed zakończeniem meczu z AZS Uniwersytetem Gdańskim prowadził 63:62… jak się okazało kilka sekund później, wystarczyło to do wygranej. Szansę przechylenia szali zwycięstwa na stronę UW miała Dzierbicka oraz Gołębiewska – jednak ich próby były nieskuteczne. Warto zaznaczyć, iż gospodynie po 30 minutach gry prowadziły 55:44. Jednak ostatnią kwartę przegrały 9:17, co przełożyło się także na szóstą porażkę w obecnym sezonie. Po 14 „oczek” dla drużyny z Łomianek rzuciły wspomniana wyżej Klaudia Węcłaś oraz Wiktoria Stasiak.

Emocje były także w Płocku, gdzie MON-POL dzięki wygranej 18:8 ostatniej kwarcie pokonał MKS Pruszków. Przyjezdne po 20 minutach przegrywały 35:44, jednak w kolejnych 10 minutach punkt po punkcie odrabiały straty i na ostatnią część spotkania wyszły z zaledwie 2 – punktową stratą – 53:55. Gdy wydawało się, że walka o wygraną będzie do samego końca, to seria 10:0 gospodyń pokazała kto tutaj może myśleć o zwycięstwie. Magdalena Szkop rzuciła 16 punktów, a po 11 dodały Lucyna Kotonowicz oraz Patrycja Kaczor. Po drugiej stronie także 16 „oczek” uzbierała Marzena Marciniak.

Z wysokiej wygranej cieszyły się za to koszykarki z Gdańska, które we własnej hali pokonały 77:52 KKS Olsztyn. Wygrana ani przez moment nie była zagrożona, a główna w tym zasługa Agata Stępień – 20 punktów oraz 4zbiórki i 3 asysty. AZS UG trafiło 12 razy za trzy punkty, przy 4 celnych rzutach rywalek. W drużynie z Olsztyna bliska double-double była Joanna Markiewicz, która uzbierała 15 punktów i 9 zbiórek.

8 kolejka
77:52 AZS Uniwersytet Gdański II - KKS Olsztyn (Stępień 20 - Markiewicz 15)
72:54 MPKK Sokołów Podlaski - Politechnika Gdańska II (Jaworska 20 - Olęcka 17)
62:63 AZS Uniwersytet Warszawski - SMS PZKosz Łomianki (Świeżak 15 - Stasiak 14pkt, 10zb)
50:78 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki -SKK Polonia Warszawa (Kaźmierczak 8 - Leszczyńska  16)
73:61 Mon-Pol Płock - Top Market MKS Pruszków (Szkop 16 - Marciniak 16)

10 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 8 8 0 - 8 0 - 6 0 - 2

W grupie B Korona Kraków we własnej hali rozbiła łódzki Widzew 85:66, całkowicie dominując na rywalem zwłaszcza w ostatniej kwarcie. Gospodynie po 10 minutach gry prowadziły 23:14, jednak Widzew nie złożył broni i jeszcze przed dłuższą przerwą odrobił praktycznie wszystkie straty – 44:45. Po zmianie stron gra się wyrównała, przez co ostatnia kwarta miała mieć decydujący wpływ na końcowy wynik. Tak też było, jednak fragment wygrały 17:2 przez gospodynie postawił kropkę nad „i”. Aż 30 „oczek” rzuciła Natalia Popiół, a 23 punkty i 15 zbiórek dodała Katarzyna Kocaj. W zespole z Łodzi Wiktoria Stępień zdobyła 20 punktów, a 15 dodała Anna Kudelska.

Swoje trzecie spotkanie w sezonie, wygrał beniaminek z Bochni. Tym razem zespół prowadzony przez Małgorzatę Misiuk pokonał 74:69 GOKiS Kąty Wrocławskie, a ogromny udział w tym miała trzecia kwarta. W niej gospodynie odrobiły 11 – punktową stratę i po trafieniu Anny Krawiec wyszły na długo wyczekiwane prowadzenie – 55:53. W ostatnich minutach kropkę nad „i” było trafienie Moniki Malinowskiej na minutę i 42 sekundy przed zakończeniem, dające 9 – punktowe prowadzenie. Wspomniana Malinowska rzuciła 16 punktów, a double-double zapisała na swoim koncie Anna Krawiec – 14 punktów oraz 12 zbiórek.

21 punktów Natalii Danych oraz „oczko” mniej Magdaleny Grzelak, wyraźnie przyczyniło się do kolejnego zwycięstwa PTK Pabianice. Młode i ambitne koszykarki z Akademii Wisły CanPack, nawet mimo braku doświadczonej Eweliny Gali nie potrafiły nawiązać walki z rywalkami.