Zgrupowania kadr młodzieżowych U20 oraz U18

Dodano: 02.11.2020, 17:59


Zgrupowanie obu kadr odbędzie się od 9 do 13 listopada br. w Warszawie, gdzie obie drużyny będą powoli przygotowywać się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.



W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 nie odbyły się turnieje finałowe w kat. U20, U18 oraz U18. Kadra U20 spotkała się natomiast w lecie na zgrupowaniu w Gniewinie. - Wszystkie rzeczy, które założyłyśmy sobie przed zgrupowaniem zrealizowaliśmy. Oczywiście sposób wykonania był rożny, lecz dziewczyny miały okazje poznać w ciągu tych wszystkich dni filozofię systemu obrony czy po części ataku już na rok przed imprezą docelową. Już widać że ten zespól będzie miał predyspozycje do dobrej obrony czy tez gry szybkim atakiem i to jest taki zalążek tego nad czym chcemy pracować. Ze zgrupowania możemy być tylko zadowoleni – mówił wówczas trener Krzysztof Szewczyk.

Skład kadry U20:
- Julia Bazan/GTK Gdynia
- Weronika Dudek/AZS Gorzów Wlkp.
- Joanna Kobylińska/AZS Gorzów Wlkp.
- Emilia Kośla/AZS UMCS Lublin
- Aleksandra Kuczyńska/AZS Gorzów Wlkp.
- Wiktoria Kuczyńska/AZS Gorzów Wlkp.
- Julia Myszkowska/UKS Trójka Żyrardów
- Weronika Piechowiak/Enea AZS Poznań
- Aleksandra Pszczolarska/Energa Toruń
- Wiktoria Sobiech/KS Basket 25 Bydgoszcz
- Magdalena Szulc/GTK Gdynia
- Magdalena Szymkiewicz/Bryza Kolbudy
- Ewelina Śmiałek/AZS Gorzów Wlkp.
- Alicja Żytkowska/GTK Gdynia

W rezerwie pozostają: Wiktoria Flaszak/UKS Lider Swarzędź, Zuzanna Rudenko/SKK Polonia Warszawa oraz Agata Szmyrka/GTK Gdynia.

W ubiegłym roku w turnieju rozegranym w Czechach wygrały podobnie jak w kat. U18 Włochy, które pokonały w finale 70:67 Rosję. Ogromny sukces to przede wszystkim zasługa Sary Madery (13,6pkt/m oraz 7,7zb/m), która mogła w tym sezonie trafić na parkiety Energa Basket Ligi Kobiet. Polki turniej zakończyły na 7. miejscu po wygranej 51:50 z zespołem Węgier.

Tegoroczny odwołany turniej U20 miał odbyć się w węgierskim Sopronie od 8 do 16 sierpnia. Polska została przydzielona do grupy B razem z Finlandią, Francją oraz gospodyniami. Przed drużyną jeszcze sporo czasu na przygotowanie się do kolejnych Mistrzostw Europy U20, które w 2021 roku być może odbędą się w tej samej lokalizacji.

W lecie zgrupowanie miała także reprezentacja Polski U18, która przebywała w Kielcach. - Zgrupowanie oceniam bardzo dobrze. Była to dla sztabu szkoleniowego dodatkowa okazja przyjrzeć się większej liczbie zawodniczek i zacząć pierwszą selekcję na rok przed Mistrzostwami Europy U18. Sporą część czasu w treningu poświęciliśmy na doskonalenie techniki indywidualnej ataku i obrony. Pracowaliśmy także nad założeniami obrony zespołowej oraz w mniejszym stopniu nad rozwiązaniami ofensywnymi. W mojej ocenie największy problem mamy z pozycją numer jeden. Większość zawodniczek na tej pozycji pod presją miała problem z organizacją gry. Na pozostałych pozycjach jest znacznie lepiej. Myślę, że w tych dziewczynach drzemie duży potencjał, który musimy tylko obudzić – mówił po zakończeniu zgrupowania w lipcu Marek Lebiedziński.

Skład kadry U18:
- Nicola Batura/MUKS Poznań
- Vittoria Conte/GTK Gdynia
- Cyntia Formela/UKS Bat Kartuzy
- Agata Gilmajster/UKS Bat Kartuzy
- Emily Kalenik/GTK Gdynia
- Maja Kozłowska/AZS Gorzów Wlkp.
- Martyna Kurkowiak/AZS Gorzów Wlkp.
- Agata Makurat/GTK Gdynia
- Julita Michniewicz/AZS Gorzów Wlkp.
- Aleksandra Mitrowska/UKS Trójka Żyrardów
- Malina Piasecka/Enea AZS Poznań
- Anna Przyszlak/KK Młode Lwice
- Marta Sztąberska/KKS Olsztyn
- Aleksandra Żukowska/UKS Lider Szwarzędz

W rezerwie pozostają Wiktoria Piotrowska/MUKS Poznań, Aleksandra Zając/MPKK Sokołów Podlaski, Daria Ryzińska/AZS Gorzów Wlkp. oraz Daria Nogal/KS Basket 25 Bydgoszcz.

Tegoroczny odwołany turniej U18 miał odbyć się w greckim Heralionie od 4 do 12 lipca. Polska została przydzielona do grupy A razem z Turcją, Belgią oraz Białorusią. Kolejny również być może odbędzie się w tej samej lokalizacji, jednak podobnie jak przy kadrze U20 na nowo zostaną rozlosowane grupy.