3x3: Wicemistrzynie Europy spotkają się na zgrupowaniu

Dodano: 30.10.2020, 14:59


Hiszpania przebojem wdarła się na podium Mistrzostw Europy 3x3 zdobywając srebrne medale, a także bardzo dobrze zagrała w cyklu Women’s Series w 2019 roku. W listopadzie w związku z przerwą na kwalifikacje do EuroBasket 5x5, spotka się na zgrupowaniu 3x3.
Zgrupowanie odbędzie się od 9 do 11 listopada w Walencji, a w kadrze nie ma większych niespodzianek. Zabraknie Nurii Martinez, która po kontuzji całkowicie wycofała się z koszykówki.

Będzie trzon zespołu – Sandra Ygueravide, Aitana Cuevas, Vega Gimeno oraz Paula Palomares. W drużynie rozpoczął się także proces odmładzania, a jest kim to robi. Są obiecujące zawodniczki, które mają już za sobą wiele dużych turniejów oraz zdobytych medali.

Hiszpania w przyszłym roku w Mistrzostwach Europy 3x3 w grupie D zagra z Włochami, Tajwanem, Szwajcarią oraz Austrią podczas kwalifikacji olimpijskich w austriackim Grazu.

W przyszłym roku Mistrzostwa Europy 3x3 od 10 do 12 września odbędą się w Paryżu. Przypomnijmy, także iż wszystkie rankingi do 1 kwietnia 2021 roku są „zamrożone”. Ewentualne punkty zdobytego przez dane Federacje zostaną dodane do ogólnej punktacji po 1 kwietnia 2021 roku.

Szeroki skład kadry 3x3:
- Aitana Cuevas (Ynsadiet Leganés)
- Vega Gimeno (Durán M. Ensino)
- Sandra Ygueravide (ESBVA Villeneuve)
- Marta Canella (Barça CBS)
- Paula Palomares (Ynsadiet Leganés)
- Irene San Román (Sinergia Real Canoe)
- Gracia Alonso (Movistar Estudiantes)
- Georgina Bahí (Cadí La Seu)
- Gala Mestres (Cadía La Seu)
- Laia Flores (Campus Promete)
- Laia Raventós (Cadí La Seu)
- Bea Sánchez (Durán M. Ensino)