I liga: Wysoka wygrana MON-POL Płock

Dodano: 26.10.2020, 10:30

W miniony weekend rozegrane zostały tylko trzy spotkania w grupie A, gdzie z kolejnego zwycięstwa mogły się cieszyć koszykarki z Płocka, Pruszkowa oraz Olsztyna. Spotkania grupy B zostały przeniesione na listopad.

W grupie A wysokie zwycięstwo odniósł MON-POL Płock, który tym razem wygrał z AZS Uniwersytetem Gdańskim. Dla zespołu z Gdańska było to pierwsze spotkanie, po zmianach jakie zaszły w strukturach całego klubu. W samym meczu emocji nie było, gdyż tylko w pierwszej kwarcie przewaga gospodyń była minimalna – 15:13. Przed zmianą stron na tablicy wyników było 35:23, by po kolejnych 10 minutach już 61:34. Liderką zespołu z Płocka była Lucyna Kotonowicz, która rzuciła 16 punktów, a po drugiej stronie Natalia Ławicka – 12.

Wysoko wygrał także MKS Pruszków, który po 20 minutach prowadził 43:37. Przełomowa dla wyniku była trzecia kwarta, którą MKS wygrał aż 23:9 i tym samym w ostatnich minutach mógł spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Duża w tym zasługa Marzena Marciniak (25 punktów) oraz Magdaleny Parysek-Bochniak (20 punktów). W meczu nie zagrała Olivia Szumełda-Krzycka.

W tabeli grupy A prowadzi MON-POL Płock (4/0) przed SKK Polonia Warszawa (3/0) oraz KKS Olsztyn (2/2). Tabelę zamyka AZS Uniwersytet Gdański (0/1).