I liga: Pabianice wygrywają dzień po dniu, SMS PZKOSZ lepszy od UKS Basket SMS

Dodano: 19.10.2020, 08:25

Grot TomiQ Pabianice w ciągu dwóch dni rozegrał dwa mecze i oba wygrał, kolejno w Bochni i w Krakowie. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisała natomiast AZS Politechnika Korona Kraków, która rozgromiła Akademię WisłyCanPack.

Grupa A
26 punktów i 14 zbiórek Magdaleny Parysek oraz ogromna przewaga zespołu z Pruszkowa pod tablicami (51:23), dała wysoką wygraną MKS Pruszków w Olsztynie. MKS już po 10 minutach prowadził 32:14 i to właśnie początkowe minuty zaważyły na dalszym przebiegu spotkania. W KKS 30 (7x3) z 77 „oczek” całego zespołu rzuciła Alicja Wawrzyniak.

W 33 minucie meczu drużyna z Łomianek prowadziła z gospodyniami już 57:44, jednak pogoń zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego – 13:1 dała dramatyczną końcówkę. Gdy na 63 sekundy przed zakończeniem na tablicy wyników było 57:58, dwa celne rzuty Nicoli Obrodzkiej (11 punktów, 5 zbiórek) dały przewagę na miarę zwycięstwa. W kolejnych akcja u rywalek „pudła” zaliczyły Stasinowska oraz Kaźmierczak.  Liderką punktową zespołu z Łomianek była Julia Myszkowska – 17 punktów.

70:31 SKK Polonia Warszawa - Politechnika Gdańska II  (Kędzierska 17 - Stawicka 6)
77:98 KKS Olsztyn - Top Market MKS Pruszków (Wawrzyniak 30 - Parysek-Bochniak 26pkt, 14zb)
57:62 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SMS PZKosz Łomianki (Jarząb 11 - Myszkowska  17)
21.10.2020 Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Warszawski
28.10.2020 AZS Uniwersytet Gdański II - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski

W tabeli grupy A prowadzi SKK Polonia Warszawa (3/0) wyprzedzając Mon-Pol Płock (2/0) oraz KKS Olsztyn (1/2). Tabelę zamyka AZS Uniwersytet Gdański, który nie rozegrał jeszcze w tym sezonie ligowego meczu.

Grupa B
W Bochni beniaminek dzielnie walczył z PTK Pabianice, jednak ostatecznie uległ 50:58. O wszystkim zadecydowało ostatnie 5 minut, gdyż od stanu 48:48 bardziej skuteczne były przyjezdne. Miejscowe za sprawą Mazur, Natkaniec, Wilk czy też Malinowskiej próbowały doprowadzić do wyrównanej końcówki, jednak bezskutecznie. Tym razem do wygranej PTK poprowadziła Magdalena Grzelak, rzucając 16 punktów oraz zbierając 6 piłek. Double-double na swoim koncie zapisała natomiast Natalia Łopińska – 12 punktów, 11 zbiórek.

Emocji nie dostarczyło rozegrane awansem z 17. Kolejki spotkanie w Krakowie, gdzie Grot Tomiq wysoko ograł młode zawodniczki Akademii Wisły – 61:34. Przełomowa dla losów spotkania była druga kwarta, gdzie miejscowe rzuciły zaledwie dwa „oczka” i po 20 minutach przegrywały 14:31.

Liderką zespołu z Pabianic była Ewelina Gala, która rzuciła 22 punktu i zebrała 8 piłek. W drużynie z Krakowa 9 punktów uzbierała Aleksandra Jonczyk, dodając do tego aż 15 zbiórek. Co ciekawe Wisła w całym spotkaniu przeważała pod tablicami – 46:38.

104:43 AZS Politechnika Korona Kraków -Wisła CanPack Kraków (Zuchora 19 - Wnorowska 15)
50:58 Contimax MOSiR Bochnia -Grot TomiQ Pabianice (Krawiec 15 - Grzelak 16)