I liga: Gala na parkiecie w Gorzowie Wlkp,. derby dla Bochni

Dodano: 04.10.2020, 16:50

Inauguracyjna kolejka zaplecza ekstraklasy przyniosła m.in. wysoko wygrane derby Małopolski przez Contimax MOSiR Bochnia oraz zwycięstwo Grot TomiQ Pabianice na zawsze ciężkim terenie w Gorzowie Wlkp.

W grupie A nic do powiedzenia w Płocku nie miały uczennice z SMS PZKosz Łomianki, które w każdej kwarcie ustępowały rywalkom. Po 20 minutach gry MON-POL prowadził 46:25 i stało się jasne, kto w tym meczu sięgnie po pierwszą wygraną. 14 punktów i 6 zbiórek uzbierała Agnieszka Misiek, Lucyna Kotonowicz dodała również tyle samo punktów i sześć asyst. Po drugiej stronie jedyną zawodniczką z dwucyfrową liczbą punktów była Zuzanna Rudenko – 14.

Z wygranej cieszyć się mogły również koszykarki SKK Polonii, które we własnej hali pokonały 76:63 KKS Olsztyn. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż po 30 minutach gry było 54:50 dla przyjezdnych. W ostatniej jednak kwarcie, skutecznie zastopowane zawodniczki z Olsztyna rzuciły zaledwie 9 „oczek” przy 26 rywalek. Double-double uzbierała Martyna Leszczyńska - 12 punktów, 13 zbiórek, a liderka punktową była natomiast Klaudia Sosnowska – 20.

14.10.2020 17:00 SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański II

W grupie B najbardziej zacięte spotkanie było w Poznaniu, gdzie MUKS od stanu 67:54 stracił 12 punktów z rzędu! Przy stanie 67:66 na 26 sekund przed końcową syreną błędy z obu stron nie zmieniły wyniku, lecz przewinienie Potracy na 3 sekundy przed zakończeniem dały celne rzuty wolne Weroniki Papiernik i ostatecznie zwycięstwo. Liderką MUKSu była Aleksandra Zięmborska, która uzbierała aż 34 punkty oraz 16 zbiórek. U rywalek 20 „oczek” (4x3) zdobyła Martyna Kotula, a 11 punktów i 10 zbiórek dodała doświadczona Marta Urbaniak.

Pierwsze tegoroczne derby Małopolski pomiędzy drużynami z Bochni oraz Krakowa, padły łupem tych pierwszych. Zespół prowadzony przez Małgorzatę Misiuk całkowicie zdominował walkę na tablicach (53-38) oraz grał bardziej zespołowo, rozdając 16 piłek przy zaledwie 5 rywalek. Double-double uzbierała Magdalena Puter (15 punktów, 10 zbiórek), a 13 dodała pozyskana z Korony Kraków Karolina Wilk.

W Łodzi grającym w tym sezonie w I lidze Widzew pokonał beniaminka z Leszna 73:53. Sprawa wyniku rozstrzygnęła się w drugich 10 minutach, które drużyna Piotra Niewiadomskiego wygrała 27:15. Za „matkę” sukcesu uznać można Natalię Gzinkę, która do 22 punktów dorzuciła 4 zbiórki i 2 asysty. W zespole z Leszna zawiodła przede wszystkim skuteczność, będą z ledwością na poziomie 33% przy 44 % rywalek.

Dużo emocji było w Gorzowie Wlkp., gdzie miejscowe uległy Gr
ot TomiQ Pabianice mimo 24 „oczek” Aleksandry Kuczyńskiej. Zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Sylwię Wlaźlak przyszło jednak dopiero w drugich 20 minutach, wygranych 44:28. Bardzo dobre statystyki „wykręciła” doświadczona Ewelina Gala, która zanotowała 30 punktów, 16 zbiórek i 4 asysty. Bliska podwójnej zdobyczy była także Magdalena Grzelak (19 punktów), której do tego zabrakło jednej zbiórki.