Euroliga zagra w „bańkach”

Dodano: 18.09.2020, 00:23


Sezon 2020/2021 Euroligi zostanie rozegrany, jednakże na zupełnie innych zasadach niż do tej pory. 16 drużyn podzielono na cztery grupy, które rywalizować będą ze sobą w ciągu całego tygodnia. „Bańki” będą mieć miejsce na przełomie listopada oraz grudnia i w styczniu.Pandemia COVID-19 całkowicie zablokowała możliwość rozegrania normalnego sezonu Euroligi, stąd też zdecydowano się całkowicie zmienić system rozgrywek. Sezon zasadniczy będzie składał się z czterech grup po cztery drużyny rozstawione według rankingu.

Każda z grup w sezonie regularnym zostanie rozegrana w dwóch lokalizacjach, przy czym każda z drużyn rozgrywa po trzy spotkania w jednej „bańce”. To wszystko daje sześć spotkań dla każdego zespołu.

Pierwsza „bańka” będzie mieć miejsce od 29 listopada do 5 grudnia 2020 roku (wtorek, czwartek, piątek), a druga od 17 do 23 stycznia 2021 roku (wtorek, czwartek, piątek).

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w sezonie regularnym awansuje do ćwierćfinałów, a drużyny z trzecich miejsc nie „awansują” do EuroCup (brak terminów na rozegranie spotkań).

Ćwierćfinały (14 oraz 20 marca) mają zostać rozegrane również w „bańkach” – dwie pary na „bańkę”. Zwycięzcy awansują do Final Four.

Aby wyłonić pozostałe dwa zespoły, rozegrane zostaną kwalifikacje (28 lub 29 października br.).

Grupa A:
- Dynamo Kursk (Rosja)
- Nadezhda Orenburg (Rosja)
- Perfumerias Avenida (Hiszpania)
- DVTK Miskolc (Węgry)/Izmit (Turcja)

Grupa B:
- ZVVZ USK Praha (Czechy)
- Fenerbahce Stambuł (Turcja)
- ASVEL Lyon (Francja)
- VBW Arka Gdynia

Grupa C:
- UMMC Jekaterynburg (Rosja)
- Famila Schio (Włochy)
- TTT Ryga (Łotwa)
- UNI Girona (Hiszpania)/Sepsi (Rumunia)

Grupa D:
- Sopron Basket (Węgry)
- Bourges Basket (Francja)
- Galatasaray Stambul (Turcja)
- Basket Landes (Francja)