Zmiany w EuroCup, Euroliga bez zmian

Dodano: 02.09.2020, 10:17


FIBA Europe na specjalnym posiedzeniu, podjęła decyzję o zmianach w terminarzu EuroCup spowodowanych pandemią COVID-19. Póki co bez zmian jest w Eurolidzie, która planowo ma rozpocząć się od kwalifikacji pod koniec września.Według nowych ustaleń kwalifikacje do EuroCup odbędą się 10 i 17 grudnia 2020 roku. Faza grupowa z 32 drużynami rozpocznie się 7 stycznia 2021 roku. Następnie, zgodnie z pierwotnymi planami, uczestnicy będą walczyć w ośmiu grupach po cztery drużyny.

W fazie grupowej EuroCup w tym sezonie zagra tylko jedna drużyna z Polski, którą jest PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Były wicemistrz Polski za rywali w grupie D ma MBA Moskwa (Rosja), KP Brno (Czechy) oraz Birevim Elazig il Ozel Idare (Turcja).

Na chwilę obecną zmianie nie uległ start Euroligi oraz kwalifikacji, który zaplanowany jest na koniec września. Jednakże sytuacja jest w dalszym ciągu monitorowana i możliwe jest także przesunięcie starty rozgrywek.

W nowym sezonie Euroligi w fazie grupowej zagra VBW Arka Gdynia, która walczy będzie m.in. z Dynamo Kursk (Rosja), ZVVZ USK Praha (Czechy), Fenerbahce Stambul (Turcja) czy też ASVEL Lyon (Francja).