Mistrzostwa Polski U18: Dzień 3

Dodano: 03.09.2020, 22:28

GTK Arka Gdynia, SKS 12 Warszawa, Basket 25 Bydgoszcz wygrały swoje mecze w ostatnim dniu fazy grupowej Mistrzostw Polski U18 i awansowały do ćwierćfinałów. O miejsca 9-12 zagrają natomiast drużyny z Rzeszowa, Sokołowa Podlaskiego, Krakowa oraz Rudy Śląskiej.

Twardy i zacięty mecz stoczyły ze sobą drużyny z Gorzowa Wlkp. oraz Poznania, na zakończenie zmagań grupowych. Góra były te pierwsze, które po 20 minutach prowadziły 34:24. „Wysoka” wygrana przyszła jednak dopiero w ostatnich minutach, gdyż MUKS punkt po punkcie odrabiał straty – by w 32 minucie przegrywać tylko 47:50. Od tego momentu seria rywalek 14:0 „zamknęła” mecz.

Przełomowy moment: Trafienia Ryzińskiej, dające 13 punktów przewagi – 60:47

MUKS Poznań - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp.
54:70 (12:12, 12:22, 14:12, 16:24)

Poznań: Juskowiak 12, Byczyk 10, Piotrowska 6, Batura 6, Szymańska 6, Burzyńska 5, Masłowska 5, Wartecka 4
Gorzów Wlkp.: Śmiałek 16, Kuczyńska 14, Kobylińska 10, Dudek 10, Ryzińska 8, Michniewicz 6, Kurkowiak 4 (14zb), Harasimowicz 1, Kozłowska 1

Nic do powiedzenia w meczu z gospodyniami z Gdyni, nie miały koszykarki z Rzeszowa. Przewaga wzrostu, szybkości czy też umiejętności była aż nadto widoczna szczególnie w pierwszych 10 minutach spotkania. To właśnie premierowa odsłona, wygrana aż 21:3 ustawiła całe spotkanie. „Tylko” 11 minut zagrała Kamila Borkowska (10 punktów, 3 zbiórki), która była oszczędzana na jutrzejsze spotkanie ćwierćfinałowe. GTK w całym spotkaniu prowadziło nawet różnicą aż 38 „oczek”, dzięki temu wszystkie zawodniczki z talii Karoliny Wieczorek spędziły na parkiecie prawie 10 minut.

Przełomowy moment: Pierwsze 7 minut meczu, wygrane przez GTK 14:0

GTK Arka Gdynia - MLKS MOS Rzeszów
67:29 (21:3, 7:7, 20:12, 19:7)

Gdynia: Zaremba 13, Borkowska 10, Ciechoń 10, Socha 8, Dudek 6, Zalewska 4, Radel 4, Witkowska 4, Kuczyńska 4
Rzeszów: Miler-Kuciapa 6, Kotowicz 6, Semko 4, Machalska 2, Gorzelnik 2, Kochmańska 2, Kochanowicz 2, Lipińska 2, Kilar 2, Brelik 1

Mecz o „życie” i być może walkę o medale w Gdańsku, padł łupem zespołu z Bydgoszczy. Wygrana 70:65 nie przyszła jednak łatwo, gdyż goniące przez całe spotkanie wynik zawodniczki z Krakowa były bliskie sukcesu. Ostatecznie więcej szczęścia w samej końcówce miał Basket 25, który w „nagrodę” w jutrzejszym ćwierćfinale zmierzy się z gospodyniami turnieju z Gdańska. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Wiktoria Sobiech, która uzbierała double-double w postaci 22 punktów oraz 10 zbiórek.

Przełomowy moment: Trafienie Przybylskiej na 68:63 oraz strata piłki w kolejnej akcji przez zespół z Małopolski

Basket 25 Bydgoszcz - Wisła CANPACK Kraków
70:65 (22:17, 18:17, 15:13, 15:18)

Bydgoszcz: W. Sobiech 22 (10zb), R. Sobiech 22, Nogal 13, Przybylska 7, Misko 4, Dąbrowska 2
Kraków: Wnorowska 16, Bukowczan 12, Cieśla 12, Pająk 7, Gajoch 6, Chrząszcz 4, Cepuchowicz 2, Grzywa 2, Jojczyk 2, Owca 2

Ostatnim ćwierćfinalistą turnieju w Trójmieście została SKS 12 Warszawa, która nie miała problemów z wygraną nad Pogonią Ruda Śląska. Już pierwsze 10 minut – wygrane 23:14 pokazało kto tutaj będzie rozdawał karty. Nie inaczej było w kolejnej kwarcie, po której to zespół z Mazowsza prowadził już 48:30.

Przełomowy moment: Seria 11:0 w drugich 10 minutach i prowadzenie SKS 12 36:17

SKS 12 Warszawa - KS Pogoń Ruda Śląska
99:47 (23:14, 25:16, 21:10, 30:7)

Warszawa: Woźniak 27 (11zb), Janczak 17 (13as, 12zb), Stasinowska 13, Proc 11, Durka 9, Pawlak 8, Święch 5, Kobza 5, Lampkowska 2, Swojak 2
Ruda Śląska: Dyja 9, Flaszewska 8, Ciska 7, Kamińska 7, Gierszewska 4, Matczak 4, Faber 3, Dosa 2, Bulik 2, Kuchta 1

(A1-B2) Gdańsk 13:15 GTK Arka Gdynia - MUKS Poznań
(B1-A2) Gdańsk 15:30 Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
(C1-D2) Gdańsk 17:45 Energa MG 13 Politechnika Gdańska - Basket 25 Bydgoszcz
(D1-C2) Gdańsk 20:00 Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - SKS 12 Warszawa