Mistrzostwa Polski U18: Dzień 1

Dodano: 01.09.2020, 21:45

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski U18 ze zwycięstw cieszyły się obie drużyny z Poznania oraz Trójmiasta. Najwięcej emocji było w Gdyni, gdzie GTK Arka wygrała z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego dzięki m.in. Karolinie Borkowskiej (15 punktów, 22 zbiórki).

27 punktów Wiktorii Piotrowskiej oraz double-double Natalii Juskowiak (16 punktów, 10 zbiórek), dało jakże ważne pierwsze zwycięstwo w meczu otwarcia Mistrzostw Polski U16. Spotkanie jednak bardzo dobrze rozpoczęły koszykarki z Sokołowa Podlaskiego, które po niespełna 4 minutach prowadziły już 13:0. MUKS straty powoli odrabiał by w 37 minucie doprowadzić do remisu.

Przełomowy moment: Trafienie Wiktorii Piotrowskiej zza linii 6,75 w 34 minucie spotkania, zmniejszające straty do czterech „oczek” – 57:61

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - MUKS Poznań
67:72 (17:12, 16:12, 17:23, 17:25)

Sokołów Podlaski: Kurach 21 (12zb), Welenc 20, Zając 10, Maślanka 5, Jastrzębska 4, Dec 4, Boks 3
Poznań: Piotrowska 27 Juskowiak 16 (10zb), Byczyk 10, Masłowska 8, Burzyńska 8, Batura 2, Szymańska 1

Bardzo dużo emocji było w drugim spotkaniu w Gdyni, gdzie gospodynie przez pełne 40 minut musiały walczyć o zwycięstwo. Dobry początek dał prowadzenie 21:16, jednak jeszcze przed dłuższą przerwą trafienia Węcłaś zza linii 6,75 oraz punkty Rok dały coraz to bardziej wyraźniejsze prowadzenie drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego (35:30). Po zmianie stron skuteczna gra Borkowskiej (15 punktów, 22 zbiórki) oraz Szymkiewicz (29 punktów) dała minimalną przewagę, która utrzymana została do ostatniego gwizdka.

Przełomowy moment: Celne rzuty z gry Magdaleny Szymkiewicz, dające w 38 minucie prowadzenie 70:63.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - GTK Arka Gdynia
65:70 (16:21, 21:12, 12:21, 16:16)

Aleksandrów Łódzki: Rudenko 15, Trzymkowska 10, Hnida 7, Jarząb 7, Obrodzka 6, Makowska 6, Rok 4, Rudzińska 4, Węcłaś 4, Cichocka 2
Gdynia: Szymkiewicz 29, Borkowska 15 (22zb), Zaremba 14, Baruch 8, Zalewska 2, Dudek 2

W pierwszym meczu w Gdańsku nic do powiedzenia z gospodyniami, nie miała drużyna prowadzona przez Michała Gulana – SKS 12 Warszawa. Wysoka porażka to efekt przede wszystkim trzeciej kwarty, gdzie drużyna z Mazowsza rzuciła zaledwie 8 „oczek” przy 21 rywalek.

Przełomowy moment: Pięć punktów z rzędu w 16 minucie meczu i powiększenie przewagi do 15 „oczek” – 24:39.

Energa MG13 Politechnika Gdańska - SKS 12 Warszawa
86:55 (22:15, 21:16, 21:8, 22:16)

Gdańsk: Gebert 15, Przepiórka 11, Jabłońska 11, Banucha 8, Ullmann 8, Węglarz 7, Trębowska 6, Korandji 6, Węglarz 1
Warszawa: Stasinowska 12, Woźniak 10, Janczak 8, Swojak 7, Świech 3, Durka 3, Kobza 2, Lampowska 2

Ostatnie spotkanie pierwszego dnia turnieju emocji nie przyniosło, gdyż zdecydowanie lepiej grające koszykarki z Poznania pewnie pokonały swoje rywalki aż 93:54. A zespole prowadzonym przez Piotra Kulpekszę zabrakło przede wszystkim zgrania, co nie może dziwić po zaledwie jednym wspólnym „treningu”.

Przełomowy moment: Seria 11:0 na początku drugiej kwarty

ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - Basket 25 Bydgoszcz
93:54 (26:13, 32:7, 18:14, 17:20)

Poznań: Jasińska 18, Jędrzejczak 14, Piechowiak 12, Rogozińska 11, Liszkowska 9, Marczyk 7, Piasecka 6, Jarecka 4, Koodziejczak 4, Tomaszewska 4, Budych 2
Bydgoszcz: W. Sobiech 15, Nogal 8, Przybylska 8, R. Sobiech 5, Zasada 7, Misko 4, Winiecka 2, Kwiatkowska 2, Dąbrowska 2, Krzykowska 1