Mistrzostwa Polski U18: 12 drużyn – tylko jeden zwycięzca

Dodano: 18.08.2020, 11:45


Od 1 do 6 września br. z racji panującej pandemii COVID-19 odbędą się Mistrzostwa Polski U18, gdzie tytułu zdobytego przed rokiem broni GTK Arka Gdynia. Kolejną zmianą jest także ilość drużyn, która została powiększona z 8 do 12. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Mistrzostw Polski U18.



Przed rokiem GTK Arka Gdynia w finałowym i derbowym spotkaniu pokonała drużynę Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 67:58, a MVP wybrana została Magdalena Szymkiewicz. O wygranej zadecydowała ostatnia kwarta, wygrana przez zespół z Gdyni 17:5. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast koszykarki Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, które pokonały 83:73 Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., tutaj również o zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta – 25:10.

Organizatorek Mistrzostw Polski U18 jest Sportowa Politechnika, a współorganizatorami GTK Arka Gdynia oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki. W związku z pandemią COVID-19 jednocześnie na hali będzie mogło znajdować się 150 osób (z wyłączeniem bezpośrednich uczestników).

Grupa A
- UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
- MLKS MOS Rzeszów
- GTK Arka Gdynia

Grupa B
- MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
- ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp.
- MUKS Poznań

Grupa C
- Energa MG13 Politechnika Gdańska
- KS Pogoń Ruda Śląska
- SKS 12 Warszawa

Grupa D
- ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań
- Wisła CANPACK Kraków
- Basket 25 Bydgoszcz

Terminarz Mistrzostw Polski U18:

Hala 1 - CSA PG, Gdańsk, Al. Zwycięstwa 12
Hala 2 - GCS, Gdynia, ul. Olimpijska 5

wtorek - 01.09.2020
Gdynia 13:30 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - MUKS Poznań
Gdynia 15:45 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - GTK Arka Gdynia
Gdańsk 17:45 Energa MG13 Politechnika Gdańska - SKS 12 Warszawa
Gdańsk 20:00 ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań - Basket 25 Bydgoszcz

środa - 02.09.2020
Gdynia 13:30 ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
Gdynia 15:45 MLKS MOS Rzeszów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
Gdańsk 17:45 KS Pogoń Ruda Śląska - Energa MG13 Politechnika Gdańska
Gdańsk 20:00 Wisła CANPACK Kraków - ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań

czwartek - 03.09.2020
Gdynia 13:30 MUKS Poznań - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp.
Gdynia 15:45 GTK Arka Gdynia - MLKS MOS Rzeszów
Gdańsk 17:45 Basket 25 Bydgoszcz - Wisła CANPACK Kraków
Gdańsk 20:00 SKS 12 Warszawa - KS Pogoń Ruda Śląska

piatek - 04.09.2020
Gdynia 10:30 mecz (A3-B3)
Gdynia 12:45 mecz (C3-D3)
Gdańsk 13:15 ćwierćfinał 1 (A1-B2)
Gdańsk 15:30 ćwierćfinał 2 (B1-A2)
Gdańsk 17:45 ćwierćfinał 3 (C1-D2)
Gdańsk 20:00 ćwierćfinał 4 (D1-C2)

sobota - 05.09.2020
Gdańsk 11:00 przegrani z ćwierćfinałów (A1-B2) oraz (B1-A2)
Gdynia 11:00 mecz o 11. miejsce - przegrani z meczów (A3-B3) oraz (C3-D3)
Gdańsk 13:15 przegrani z ćwierćfinałów (C1-D2) oraz (D1-C2)
Gdynia 13:15 mecz o 9. miejsce - zwycięzcy meczów (A1-B2) oraz (B1-A2)
Gdańsk 15:30 zwycięzcy ćwierćfinałów (A1-B2) oraz (B1-A2)
Gdańsk 17:45 zwycięzcy ćwierćfinałów (C1-D2) oraz (D1-C2)

niedziela - 06.09.2020
Gdynia 10:00 mecz o 7. miejsce
Gdańsk 11:30 mecz o 3. miejsce
Gdynia 12:15 mecz o 5. miejsce
Gdańsk 13:45 finał