3x3: Turniej finałowy Chance 3x3 Tour w Pradze

Dodano: 25.07.2020, 00:21


Trzy drużyny złożone z zawodniczek Reprezentacji Polski 3x3, weźmie udział w turnieju finałowym Chance 3x3 Tour w Pradze. W zeszłym tygodniu w Brnie całe podium należało do Polek, które po raz pierwszy w tym roku wzięły udział w turnieju zagranicznym.W tym roku z powodu pandemii COVID-19 nie odbywa się wielki czesko – słowacki turniej 3x3 Central Europe Tour, lecz osobne cykle turniejów w Czechach oraz na Słowacji. Tak bardzo potrzebne gry przed planowanymi na wrzesień Mistrzostwami Europy 3x3 w Antwerpii, kończą się turniejem finałowym w Pradze.

- Team Poland 1 (Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Marta Mistygacz, Martyna Cebulska)
- Team Poland 3 (Anna Pawłowska, Karolina Stefańczyk, Magdalena Parysek-Bochniak, Marta Marcinkowska)
- Team Poland 4 (Aleksandra Zięmborska, Martyna Jasiulewicz, Sylwia Siemienas, Weronika Papiernik)

Łącznie w Pradze zagra 15 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Na Team Poland 1 już w fazie grupowej (grupa A) czeka Kamila Hošková i jej Hvězdice z Brna, a Team Poland 4 zmierzy się (grupa C)  m.in. z dwiema drużynami z Niemiec - Ballers Paradise (Lea Wolff, Katharina Müller, Laura Zdravevska, Luana Rodefeld) oraz Ibiza Girls (Franziska Prinz, Lilly Kaprolat, Michaela Kucera, Zoe Hartmann). W tej samej grupie znalazł się także team Vydýchané z lavičky i Maria Felixova. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie w pierwszej fazie (grupa D) czeka Team Poland 3, który o fazę play – off powalczy z mniej znanymi zawodniczkami z Czech.

A jak przedstawia się grupa B? Tutaj zdecydowanym faworytem jest team VVA, gdzie zagra robiaca z roku na rok w koszykówce 3x3 coraz większe postępy Pamela Effangova. 26 – letnia Czeszka to także podstawowa rozgrywają drużyny z Hradca Kralove.

Terminarz fazy grupowej:
10:20 Team Poland 1 - Torzo
11:40 Team Poland 1 - Hvězdice z Brna

11:00 Team Poland 1 - Ibiza Girls
12:20 Ballers Paradise - Team Poland 1
13:00 Team Poland 1 - Vydýchané z lavičky

10:20 Team Poland 3 - BBO
12:20 Team Poland 3 - Saveges
13:40 Slávie OU - Team Poland 3