Mistrzostwa Europy 3x3 we wrześniu

Dodano: 30.06.2020, 19:42


Przeniesione z końca czerwca Mistrzostwa Europy 3x3, zostaną rozegrane od 24 do 26 września br. Nie zmieniło się natomiast miejsce rozgrywania turnieju, którym jest belgijska Antwerpia.
O tym czy turniej dojdzie ostatecznie do skutku, będzie zależało od tego czy gospodarze spełnią szereg wytycznych w sprawie pandemii COVID-19. Wstępnie w turnieju miało zagrać 12 drużyn (Belgia, Francja - ME , Rosja, Holandia, Rumunia, Estonia, Ukraina, Łotwa, Włochy oraz Polska plus dwa zespoły z turniejów kwalifikacyjnych), zgodnie ze zmienionym systemem kwalifikacji.

Tamo awans walczyć miały: Izrael, Niemcy, Węgry, Hiszpania (wicemistrz Europy), Litwa, Dania, Portugalia, Turcja i Serbia.

We wrześniu w turnieju zagra ostatecznie 10 drużyn: Belgia, Białoruś, Estonia, Francja, Holandia, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Ukraina oraz Włochy. W związku z brakiem możliwości rozegrania turniejów kwalifikacyjnych, dwa wolne miejsca zajęły reprezentacje będące najwyżej w rankingu FIBA 3x3 na dzień 1 listopada 2019.

***

W ostatnich Mistrzostwach Europy rozegranych w węgierskim Debreczynie, najlepsza była Francja po wygranej w finale po dogrywce z Hiszpanią 14:12. MVP wybrana została Ana Maria Filip (Francja), a stawkę All-Star-3 uzupełniły: Sandra Ygueravide (Hiszpania) oraz Natalie van den Adel (Holandia).

Kadra Polski 3x3 w „grupie śmierci” nie wygrała żadnego spotkania (4:21 z Francją oraz 16:17 z Węgrami), co ostatecznie dało ostatnie 12. miejsce w turnieju.