Reprezentacja Polski U20: Kadra Szewczyka na zgrupowaniu

Dodano: 25.06.2020, 11:51


Kadra Polski U20 pod wodzą Krzysztofa Szewczyka w tym roku z powodu pandemii COVID-19, nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy U20. W związku z tym szeroki skład spotka się ze sobą od 1 do 15 lipca w Gniewinie, gdzie również przez kilka dni będzie wspólnie trenować z kadrą seniorek.W ubiegłym roku w turnieju rozegranym w Czechach wygrały podobnie jak w kat. U18 Włochy, które pokonały w finale 70:67 Rosję. Ogromny sukces to przede wszystkim zasługa Sary Madery (13,6pkt/m oraz 7,7zb/m), która momentami nie miała sobie równych. Brązowe medale wywalczyła drużyna Francji, a Polki turniej zakończyły na 7. miejscu po wygranej 51:50 z zespołem Węgier.

Tegoroczny odwołany turniej U20 miał odbyć się w węgierskim Sopronie od 8 do 16 sierpnia. Polska została przydzielona do grupy B razem z Finlandią, Francją oraz gospodyniami. Przed drużyną obecnie ponad rok czasu na przygotowanie się do kolejnych Mistrzostw Europy U20, które w 2021 roku być może odbędą się w tej samej lokalizacji. - To będzie jedyne zgrupowanie kadry U20 w tym roku, co wiąże się również z brakiem gier towarzyskich. Jeśli chodzi o porównanie obecnego zespołu z tym z zeszłego sezonu, to pod warunkiem braku kontuzji i przyjazdu wszystkich zawodniczek – tegoroczna kadra wydaje się przynajmniej na papierze mocniejsza – mówi trener Reprezentacji Polski U20 Krzysztof Szewczyk.


W obecnym szerokim składzie na zgrupowanie w Gniewinie są m.in. Julia Bazan, Emilia Kośla, Aleksandra Pszczolarska, Zuzanna Rudenko czy
też Marta Stawicka i Aleksandra Zmierczak. Jeśli chodzi natomiast o braki, to jest ich kilka. Nie będzie mającej za sobą bardzo dobry turniej U22 w lutym br. Magdaleny Szymkiewicz czy też będących w USA Weroniki Hipp oraz Zuzanny Kulińskiej.


Reprezentacja Polski U20 w ubiegłym roku zajęła ostatecznie 7. miejsce po wygranej 51:50 z Węgrami

- Głównym celem zgrupowania jest wstępna selekcja składu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy U20. Mamy kilka absencji: Weronika Hipp i Zuzia Kulińska są w Stanach Zjednoczonych, Julia Piestrzyńska oraz Kamila Borkowska z czego niezmiernie się cieszę zostały powołane na zgrupowanie kadry seniorek, Alicja Rogozińska rehabilituje się po przebytej kontuzji. Magdalena Szymkiewicz poprosiła natomiast o nie branie jej pod uwagę w składzie na to zgrupowanie. Biorąc pod uwagę te absencje, możemy sobie pozwolić na sprawdzenie szerszej grupy dziewczyn. W Gniewinie chcemy popracować nad techniką indywidualna, motoryka oraz małymi grami od 2x2 do 4x4 – dodaje Krzysztof Szewczyk.

Szeroki skład Reprezentacji Polski U20:
1. Julia Bazan/GTK Gdynia
2. Weronika Dudek/AZS AJP Gorzów Wlkp.
3. Wiktoria Flaszak/Lider Basket Swarzędz
4. Joanna Kobylińska/AZS AJP Gorzów Wlkp.
5. Emilia Kośla/SMS PZKosz Łomianki
6. Martyna Kowalska/SMS PZKosz Łomianki
7. Aleksandra Kuczyńska/AZS AJP Gorzów Wlkp.
8. Wiktoria Kuczyńska/AZS AJP Gorzów Wlkp.
9. Natalia Kurach/MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski
10. Julia Myszkowska/UKS 3 Żyrardów
11. Weronika Piechowiak/ENEA AZS Poznań
12. Aleksandra Pszczolarska/SMS PZKosz Łomianki
13. Zuzanna Rudenko/SKK Polonia Warszawa
14. Marta Stawicka/Politechnika Gdańska
15. Magdalena Szulc/GTK Gdynia
16. Ewelina Śmiałek/AZS AJP Gorzów Wlkp.
17. Aleksandra Ustowska/GTK Gdynia
18. Aleksandra Zmierczak/Politechnika Gdańska

Sztab szkoleniowy:
1. Krzysztof Szewczyk/trener główny
2. Michał Snochowski/trener asystent
3. Janusz Kopaczewski/trener asystent
4. Piotr Madejski/trener motoryki
5. Adam Piesik/fizjoterapeuta
6. Joanna Sajnog/psycholog