I liga: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

Dodano: 06.03.2020, 12:33

Bez niespodzianek było w pierwszych meczach ćwierćfinałowych I ligi, gdzie ze zwycięstw cieszyły się drużyny z Warszawy, Gdyni, Sosnowca oraz Pruszkowa. Kolejne być może ostatnie spotkania odbędą się już w najbliższy weekend. W walce o utrzymanie Politechnika Gdańska II wygrała pierwszy mecz z Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. Zarówno w ćwierćfinałach, jak i w walce o utrzymanie rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

ćwierćfinały
Największy faworyt do wywalczenia prawa gry w EBLK – MKS Pruszków wygrał pierwsze spotkanie z Enea AZS Poznań II, jednak po pierwszych 10 minutach wyraźnie górą były przyjezdne (21:9). W kolejnych jednak minutach doświadczenie oraz skuteczność była po stronie gospodyń, które przełomowe dla losów spotkania trafienie oddały na 47 sekund przed końcową syreną za sprawą Barysek-Bochniak dające wynik 73:65. Wygrana nie byłaby możliwa bez aż 35 punktów Szumełdy-Krzyckiej oraz dobrej gry na tablicach wspomnianej Parysek-Bochniak (12 zbiórek).

(1-0) 73:65 MKS Pruszków - Enea AZS II Poznań (Szumełda-Krzycka 35 - Banaszak 22)

W Poznaniu MUKS chciał sprawić niespodziankę i wygrać z Polonią Warszawą i… był tego bardzo blisko. Jednakże od stanu 67:67 na 90 sekund przed zakończeniem spotkania, trafiały tylko i wyłącznie przyjezdne a konkretnie Dmochewicz (5 punktów). Gospodynie ani razu na 11 prób nie trafiły zza linii 6,75 przy 11/25 takich trafieniach rywalek. Zupełnie za to inaczej wyglądały rzuty wolne, gdzie 21 punktów na 30 możliwych rzucił MUKS, a Polonia „tylko” 3 na 7.

(0-1) 67:72 MUKS Poznań - SKK Polonia Warszawa (Papiernik 26 - Sosnowska 20)

Trzeci półfinał ma zdecydowanego faworyta i jest nim Zagłębie Sosnowiec, które bez problemów pokonało przebojem awansujący do play-off MON-POL Płock. Wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona, a główna w tym zasługa Aleksandry Wojtali (24 punkty), a także Martyny Stasiuk (19 punktów, 10 zbiórek). Trochę mnie rzuciła druga liderka drużyny – Martyna Jasiulewicz (6 punktów, 1/6 z gry oraz 10 zbiórek).

(1-0) 84:69 CTL Zagłębie Sosnowiec - Mon-Pol Płock (Wojtala 24 - Kaczor 18)

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Arka II Gdynia rozgromiła  Grot TomiQ Pabianice, prowadząc już po 20 minutach (52:36). Po zmianie stron drużyna pod wodzą Jeleny Skerovic jeszcze bardziej „podkręciła” grę i wypracowała już 36-punktowe prowadzenie (81:45). Sylwia Siemienas rzuciła 24 punkty, Magdalena Szymkiewicz dodała 16, a cała drużyna z Pomorza zagrała na 53% skuteczności z gry.

(1-0) 97:58 Arka II Gdynia - Grot TomiQ Pabianice (Siemienas  24 - Danych 21)

o utrzymanie
W pierwszym meczu o utrzymanie w I lidze Politechnika Gdańska II prowadziła po 30 minutach (57:40), by w ostatniej kwarcie dać się całkowicie zdominować drużynie z Gorzowa Wlkp. (7:21) i o mało nie przegrać wygranego spotkania. Zwycięstwo gospodynie zawdzięczają nieskutecznej oraz pełnej błędów grze rywalek w ostatnich sekundach.

64:61 (1-0) Politechnika Gdańska II - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. (Ławicka 15 - Kurkowiak 16)

07.03.2020 13:30 Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. - Politechnika Gdańska II
ew. 14.03.2020 Politechnika Gdańska II - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.