Reprezentacja Polski: „16” do Wałbrzycha wybrana

Dodano: 28.01.2020, 13:46


Trener Maros Kovacik wybrał 16 zawodniczek, które wezmą udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Wałbrzychu. Zawodniczki będą sprawdzane pod kątem rywalizacji o podstawowy skład kadry Polski, który w listopadzie br. rozegra kolejne mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2021.Z początkowej „20” jaką przedstawił sztab szkoleniowy odpadły cztery zawodniczki - Monika Jasnowska (CosinusMED Widzew Łódź), Wiktoria Keller (Polska Strefa Inwestycji Enea AZS Gorzów), Karina Michałek (Artego Bydgoszcz) oraz Angelika Stankiewicz (Herner TC/Niemcy).

Szansę zaprezentowania się dostały natomiast znane z występów w poprzednich latach w kadrze narodowej Roksana Schmidt (13,9pkt/m) z belgijskiego Kangoeroes Mechelen, który walczy obecnie o awans do Final4 ligi CEWL, Daria Marciniak (Ślęza Wrocław), Marta Nowicka i Aleksandra Parzeńska (ENEA AZS Poznań) czy też wracająca po kontuzji doświadczona Paulina Misiek z występującej w Eurolidze Arki Gdynia.

Patrząc na skład nie można także pominąć Sylwii Bujniak z DGT Politechniki Gdańskiej czy też mającej za sobą jeden z lepszych sezonów Julii Drop z łódzkiego Widzewa. Rozgrywająca z Łodzi również w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony i notuje średnio 10,6pkt/m oraz 6,6as/m.

Dziękuję trenerom reprezentacji za powołanie na najbliższe zgrupowanie w Wałbrzychu. Takie wyróżnienie to zawsze chwila, w której wszystkie godziny treningów i wyrzeczenia nabierają dodatkowego znaczenia i dają motywacyjnego kopa do dalszej  i jeszcze cięższej pracy. Dobrze będzie świętować swoje urodziny z orzełkiem na piersi - powiedziała tuż po otrzymaniu powołania Sylwia Bujniak.

Taki a nie inny dobór składu na lutowe grupowanie, podyktowany jest chęcią sprawdzenia przydatności do Reprezentacji Polski innych zawodniczek.

Skład Reprezentacji Polski:
- Katarzyna Trzeciak (Wisła Kraków)
- Anna Jakubiuk (Wisła Kraków)
- Julia Drop (CosinusMED Widzew Łódź)
- Klaudia Gertchen (CosinusMED Widzew Łódź)
- Sylwia Bujniak (DGT Politechnika Gdańsk)
- Daria Marciniak (Ślęza Wrocław)
- Magdalena Szajtauer (Ślęza Wrocław)
- Karolina Poboży (Artego Bydgoszcz)
- Paulina Misiek (Arka Gdynia)
- Kamila Podgórna (Arka Gdynia)
- Amalia Rembiszewska (Arka Gdynia)
- Monika Naczk (CCC Polkowice)
- Marta Nowicka (ENEA AZS Poznań)
- Aleksandra Parzeńska (ENEA AZS Poznań)
- Roksana Schmidt (Kangoeroes Mechelen/Belgia)
- Weronika Telenga (CTL Zagłębie Sosnowiec)

Przypomnijmy, iż drużynę przed startem kwalifikacji do EuroBasketu 2021 objął Słowak Maros Kovacik. W pierwszym spotkaniu rozegranym w listopadzie 2019 roku Polska przegrała z Wielką Brytanią, czym dość mocno skomplikowała sobie szansę na awans do turnieju finałowego. W kolejnych meczach, jakie odbędą się w listopadzie br. drużyna zmierzy się z Białorusią oraz w rewanżowym spotkaniu z Wielką Brytanią.