Turnieje pre-kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich

Dodano: 08.10.2019, 16:56


Afryka, Ameryka oraz Azja i Oceania będą gospodarzami turniejów pre-kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku. Razem odbędzie się pięć turniejów – jeden w Afryce, a po dwa w pozostałych lokalizacjach.Wszystkie turnieje odbędą się w okresie meczów kwalifikacyjnych do EuroBasketu w Europie, tj. w dniach 10-18 listopada 2019 roku. We wszystkich turniejach drużyny walczyć będą o kwalifikacje do turnieju kwalifikacyjnego.

Łącznie udział w nich wezmą 22 drużyny, które walczyć będą o awans do jednego z czterech turniejów kwalifikacyjnych w lutym 2020 roku. W Afryce sześć drużyn walczyć będzie o dwa miejsca, w Ameryce, Azji i Oceanii osiem kadr walczyć będzie o cztery miejsca.


Nigeria podczas ostatnich Mistrzostw Świata zaskoczyła wszytkich, czy teraz uda się awansować na Igrzyska Olimpijskie?

Afryka (Mozambik)
Grupa A - Nigeria, Mozambik, Demokratyczna Republika Kongo
Grupa B - Senegal, Mali, Angola

Ameryka (Kanada)
Grupa A - Dominikana, Kanada, Kuba, Portoryko

Ameryka (Argentyna)
Grupa B - Argentyna, USA, Brazylia, Kolumbia

Azja i Oceania (Nowa Zelandia)
Grupa A - Nowa Zelandia, Korea, Filipiny, Chiny

Azja i Oceania (Malezja)
Grupa B - Japonia, Australia, Chiński Tajpej, Indie


W Europie sześć najlepszych drużyn z ostatnich Mistrzostw Europy, zakwalifikowało się do Igrzysk Olimpijskich – są to: Hiszpania, Francja, Serbia, Wielka Brytania, Szwecja oraz Belgia.

W turnieju kwalifikacyjnym, który odbędą się w lutym 2020 roku udział weźmie 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Składy grupo poznamy jeszcze przed końcem 2019 roku.


Hiszpania obroniła w tym roku tytuł Mistrza Europy i uzyskała także awans na Igrzyska Olimpijskie

Na Igrzyska Olimpijskie zakwalifikują się trzy najlepsze zespoły. Jednakże zarówno kadra USA (obrońca tytułu) oraz Japonia (gospodarz) także wezmą udział w kwalifikacjach.