Women’s Series: Polska wygrywa z Francją, trwa niemoc Czeszek

Dodano: 10.08.2019, 23:52


Kadra Polski bardzo mocno rozpoczęła kolejny turniej z cyklu #3x3WS w Bukareszcie, pokonując kadrę Francji 21:14. Zupełnie po drugiej stronie znajduje się coraz bardziej kadra Czech, która kolejny raz gra dużo słabiej niż się tego oczekuje.


W grupie A Reprezentacja Polski pokonała w pierwszym meczu liderki cyklu Women’s Series kadrę Francji 21:14, prezentując znakomita dyspozycję. Po tym spotkaniu stało się jasne, że coraz lepsza dyspozycja na kolejnych turniejach jest wynikiem dużej ilości gier oraz zbierania cennego doświadczenia w 3x3. W drugim spotkaniu przytrafiła się porażka z gospodyniami 20:21, jednak to Polska prowadziła 20:18 w ostatnich sekundach. Mecz zakończyły celne rzuty wolne Rumunek, które w drugim spotkaniu grupowym były blisko wygranej nad Hiszpanią. Niestety mimo dramatycznej pogoni w ostatnich minutach i celnych rzutach zza łuku, porażka stała się faktem. W spotkaniu Francji z Hiszpanią, te pierwsze nie mogły sobie pozwolić na kolejną porażkę w grupie – i tak też się stało (wygrana 22:12). Tym sposobem wszystkie drużyny mają po pierwszym dniu po jednym zwycięstwie oraz porażce i arcyważne niedzielne spotkania.

- Jestem bardzo dumna i zadowolona z postawy całego zespołu. Zagrały dzisiaj znakomite dwa spotkania, zarówno w obronie jak i w ataku. W meczu z Francją  zagrały koncertowo od pierwszych minut, narzucając swój styl gry poczynając od  agresywnej, twardej obrony, poprzez konsekwencje gry w ataku i wysokiej skuteczności rzutów, co przyniosło nam oczekiwany sukces. Jeśli chodzi o mecz z gospodyniami to wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo co tak w rzeczywistości sam mecz pokazał. Mimo ciężkich warunków gry, które postawiły nam Rumunki umiałyśmy wytrzymać presję i grać równie konsekwentnie to co potrafimy najlepiej. Na pewno szkoda tego meczu, lecz to jest kolejny klocek naszej układanki aby kształtować swój charakter i stawać się silniejszym. Każda porażka uczy, szczególnie w takich momentach. Dziewczyny bardzo ciężko na to wszystko pracują, tak więc nie poddajemy się i walczymy dalej o jak najlepszy wynik w tym turnieju - Karolina Szlachta (trener kadry Polski 3x3).

1. Polska 1/1
2. Rumunia 1/1
3. Francja 1/1
4. Hiszpania 1/1

12:05 Hiszpania - Polska
12:55 Rumunia - Francja


W grupie B komplet zwycięstw ma na swoim koncie Rosja, która wysoko pokonała Kanadę (21:11) oraz okazała się lepsza od byłych mistrzyń świata z 2017 roku – 20:15. Włoszki w dalszym ciągu nie mogą złapać dyspozycji jaką prezentowały przed rokiem, nie pomagają także rotacje w składzie. Jedyną wygraną w pierwszym dniu była ta z Czeszkami (15:10), jednak kadra Czech w kolejnym spotkaniu pokazała dość słabą dyspozycję (3:22 z Kanadą).

1. Rosja 2/0
2. Kanada 1/1
3. Włoch 1/1
4. Czechy 0/2

12:30 Włochy - Kanada
13:20 Czechy - Rosja