Mistrzostwa Świata U19: Faza grupowa zakończona

Dodano: 23.07.2019, 18:34


Łotwa, Belgia, USA oraz Hiszpania zakończyły fazę grupową bez porażki, tym sposobem w kolejnej rundzie zmierzą się z ostatnimi zespołami poszczególnych grup (Mali, Tajlandia, Niemcy oraz Korea).Grupa A
Łotyszki w trzech spotkaniach dość pewnie pokonały kolejno Kanadę, Tajlandię oraz Mozambik. Szczególnie zaskakująca była pierwsza wygrana z Kanadą (65:54), po dobrej grze Laury Meldere 11 punktów oraz 11 zbiórek. Jednak jak się okazało już w kolejnym spotkaniu Kanadyjki nie tak dobrze weszły w turniej i rzutem na taśmę pokonały Mozambik – 60:59, po bardzo słabo rozegranej ostatniej kwarcie (4:16).

Grupa B
W grupie B bezkonkurencyjne były Belgijki, które w najciekawszym spotkaniu nie dały szans kadrze Chin – 64:52. Do wygranej młode #BelginCats poprowadziła Billie Massey (17 punktów oraz 13 zbiórek), z którą to wiązane są ogromne nadzieje w całej Belgii.

Grupa C
Celujące w mistrzowski tytuł Amerykanki, wszystkie trzy spotkania wygrały różnicą ponad 20 punktów (w tym ostatnie z Węgrami aż 95:50). Główne role w ogromnie silnej drużynie USA odgrywają te, które typowane były na liderki - Rhyne Howard (15,0pkt/m, Queen Egbo 10,7pkt/m oraz Fran Belibi 10,3pkt/m, 7,7zb/m). Na 2. miejscu uplasowała się kadra Australii, która oprócz dość słabej gry przeciwko USA pokazała się z dobrej strony. W drużynie liderką jest Alexandra Fowler z dość imponującymi osiągnięciami -  12,7pkt/m oraz 12,3zb/m.

Grupa D
W ostatniej turniejowej grupie najlepsze okazały się być Hiszpanki, które od samego początku celują w podium. Łatwe wygrane z Kolumbią oraz Japonia, dały dobre przetarcie przed walką o wygraną z Niemcami (56:49). Spotkanie stało jednak na bardzo słabym poziomie (34% do 24%). Liderką zespołu jest Maria Mendes z dorobkiem 11,7pkt/m oraz 8,7zb/m.

O awans do ćwierćfinału:
Łotwa – Mali
Australia – Kolumbia
Mozambik – Chiny
Korea – Hiszpania

Kanada – Argentyna
USA – Niemcy
Tajlandia – Belgia
Węgry - Japonia