Mistrzostwa Świata 3x3 U18: W ćwierćfinale tylko Francja z Europy

Dodano: 06.06.2019, 06:28


Chiny, Francja, Stany Zjednoczone oraz Japonia z kompletem zwycięstw awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata 3x3 U18 w Ułan Bator. Dalej w grze są także Meksyk, Nowa Zelandia, Filipiny oraz Indonezja. Z turniejem pożegnała się kadra Polski, która zakończyła rywalizację z bilansem 0/4.W grupie A łatwą przeprawę miały Chiny, wygrywając dość łatwo wszystkie swoje mecze. Główna w tym zasługa Xianglin Wu, która w fazie grupowej rzuciła łącznie  aż 34 „oczka”. Sporą niespodzianką jest natomiast awans Meksyku, który wygrał w bezpośrednim pojedynku z Ukrainą 14:11. W awansie bardzo pomogła Karina Esquer Vila, która w czterech spotkaniach uzbierała łącznie 22 punkty.

W grupie B, gdzie występowała kadra Polski niespodzianek nie było i pewny awans wywalczyły zespoły ze Stanów Zjednoczonych oraz Nowej Zelandii. Polska przegrała wszystkie swoje spotkania i ostatecznie uplasowała się na 5. miejsce. W dwóch pierwszych spotkaniach z Węgrami oraz Nową Zelandią, w zespole z powodów prawnych nie zagrała Konstancja Banucha. Jednakże jej przybycie na kolejne dwa mecze wniosło dośc dużo dobrego, jednak nie zapewniło wygranej w ostatnim spotkaniu z Rosją (8:14). Z bardzo dobrej strony w grupie pokazały się szczególnie Amerykanki, które brylowały nad rywalkami atletyzmem oraz miały w swoich szeregach Rickea Jackson - 28 punktów.

W grupie C kadra Francji dość pewnie wygrała wszystkie swoje spotkania w fazie grupowej, w tym 22:2 z Filipinami (również awans). Bardzo dużo emocji i walki było natomiast w meczu o 2. miejsce, gdzie jednym „oczkiem” Filipiny okazał się być lepsze od Czech. „Trójkolorowe” do wygranych poprowadziła Lisa Dufon – 24 punkty w fazie grupowej.

Ostatnia grupa D - to awans Japoni oraz Indonezji, gdzie szczególnie dobra gra tych pierwszych zasługuje na duże brawa. W pokonanym polu znalazły się m.in. Belgijki oraz Rumunki.


pary ćwierćfinałowe
godz. 7:50 Chiny - Filipiny
godz. 8:15 Japonia - Nowa Zelandia
godz. 10:00 USA - Indonezja
godz. 10:25 Francja - Meksyk

godz. 11:55 Chiny/Filipiny - Japonia/Nowa Zelandia
godz. 12:20 USA/Indonezja - Francja/Meksyk

godz. 14:15 finał