Streetball Masters Amsterdam dla Reprezentacji Polski 3x3

Dodano: 25.05.2019, 22:48


Kadra Polski 3x3 dominowała w Amsterdamie, wygrywają oba turnieje Streetball Masters. Turnieje w stolicy Holandii były kolejnym etapem przygotowań drużyny do kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec czerwca w Rydze.
Team Poland 2 (Karina Szczurewska, Jastina Kosalewicz, Agata Stepień, Paulina Kuras) z kompletem zwycięstw zameldował się na najwyższym stopniu podium pierwszego turnieju Streetball Masters w Amsterdamie. Z grup udało się wyjść również pozostałym drużynom z Polski, jednak w półfinale Team Poland 3 (Agnieszka Szott-Hejmej, Agnieszka Makowska, Katarzyna Trzeciak, Martyna Cebulska) przegrał 14:19 właśnie z Team North. W drugim półfinale Team Poland 1 (Klaudia Sosnowska, Aldona Morawiec, Zuzanna Sklepowicz) przegrał ze wspomnianą „dwójką” 12:14.


Skład kadry Polski na turnieje w Amsterdamie:
1. Cebulska Martyna (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin)
2. Kosalewicz Jastina (AZS Uniwersytet Gdański)
3. Kuras Paulina (AZS Uniwersytet Gdański)
4. Makowska Agnieszka (MTK Pabianice)
5. Morawiec Aldona (Arka Gdynia)
6. Sklepowicz Zuzanna (AE Sedis Basquet La Seu d’Urgell)
7. Sosnowska Klaudia (Panattoni Lider Pruszków)
8. Stępień Agata (AZS Uniwersytet Gdański)
9. Szczurewska Karina (AZS Uniwersytet Gdański)
10. Szott-Hejmej Agnieszka (Artego Bydgoszcz)
11. Trzeciak Katarzyna (Energa Toruń)

Sztab szkoleniowy:
Szlachta Karolina – trener
Czeczuro Vadim – asystent trenera
Idziak Bartłomiej - fizjoterapeuta

Podobnie jak w dniu wczorajszym, turniej w stolicy Holandii zdominowały drużyny z Polski. Jednak pełne emocji było spotkanie półfinałowe, gdzie Team Poland 2 zaledwie jednym punktem 19:18 pokonał Team Young Stars. Ogromnego pecha miały natomiast Aldona Morawiec, Martyna Cebulska, Agnieszka Makowska, Zuzanna Sklepowicz, które przegrały jednym „oczkiem” z Team Young Stars – 16:17 i to zaważyło o ostatnim miejscu w grupie.