Mistrzostwa Polski U22: ENEA AZS Poznań oraz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki zagrają w finale

Dodano: 16.02.2019, 15:05

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki sensacyjnie pokonał w półfinale Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski i w niedzielnym finale zmierzy się z Enea AZS Poznań (godz. 13:15). O godz. 11:00 Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków podejmie gorzowski AZS.

półfinały
Do dość dużej niespodzianki doszło w pierwszym półfinale, gdzie gorzowski AZS uległ dobrzej grającej drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego. Początek spotkania należał jednak do zespołu trenera Pieczyraka, który wygrał pierwsze 10 minut (24:8). Zupełnie zagubiony UKS SMS dość szybko się pozbierał i już w kolejnej kwarcie odrobił praktycznie wszystkie straty (25:10). Po zmianie stron wyrównana gra trwała do 37 minuty, gdyż w kolejnych akcjach dwa razy z rzędu zza linii 6,75 trafiła Kaźmierczak i było… po meczu. Kropkę nad „i” postawiła Aleksandra Pszczolarska (77:69). Gorzowski AZS miał w dniu dzisiejszym w swoich szeregach Joanne Kobylińską, która aż 8 razy trafiła za trzy punkty na 14 prób. Po drugiej stronie najlepsza była wspomniana Pszczolarska, która zakończyła mecz z dorobkiem 28 punktów oraz 13 zbiórek, a Martyna Leszczyńska rzuciła 19 punktów i zebrała również 13 piłek.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
77:69 (8:24, 25:10, 19:23, 25:12)

Aleksandrów Łódźki: Pszczolarska 28 (13zb), Łopińska 14 (10zb), Leszczyńska 19 (13zb), Kaźmierczak 9, Obrodzka 4, Maciejewska 3
Gorzów Wlkp.: Kobylińska 27 (8x3), W. Duchnowska 13, Trzeciak 9, Keller 7, Matkowska 6, P. Duchnowska 5, Dudek 2

Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków - Enea AZS Poznań
60:82 (17:21, 15:17, 18:24, 10:20)
Kraków: Puter 12, Popiół 10, Mazur 9, Hatalska 8, Banach 8, Niedźwiedzka 5, Grabska 4, Malinowska 4, Ruta 4, Owca 3, Nawrocka 1
Poznań: Stefańczyk 19, Zięmborska 19, Nowicka 12, Niemojewska 11, Banaszak 10, Parzeńska 6, Piechowiak 5

mecz o 5 miejsce
21 punktów Katarzyny Śmietańskiej nie pomogło Politechnice Gdańskiej aby pokonać MUKS Poznań i zając 5. Miejsce w turnieju finałowym. Po 20 minutach dość ospałej gry z obu stron, lepszy był MUKS – (39:36). Po zmianie stron PG atakowało, jednak do remisu udało się doprowadzić dopiero w 33 minucie (po 63). Od tego momentu w kolejnych minutach minimalnie lepsze były gospodynie, które jednak w ostatnich dwóch minutach nie potrafiły utrzymać wyniku i ostatecznie uległy (76:85) po serii rzutów wolnych rywalek.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MUKS Poznań
76:85 (15:21, 21:18, 19:22, 21:24)

Gdańsk: Śmietańska 21, Grzenkowicz 17, Zmierczak 16, ławicka 8, Haponik 5, Krupa 3, Adamczyk 3, Stawicka 2, Mohamed 1
Poznań: Pilichowska 25 (14zb), Woźniak 15 (10zb), Błaszczak 13, Kowalewska 10, Wdowiuk 7

mecz o 7 miejsce
29 punktów (6x3) Martyny Jasiulewicz dało ostatecznie dość łatwą wygraną z AZS UW oraz 7. Miejsce w turnieju finałowym. Wygrana przyszła jednakże dopiero po zmianie stron, gdyż w pierwszej połowie oba zespoły walczyły równo (41:37). Trzecią kwartę Zagłębie wygrało (28:17), by w ostatniej kwarcie różnicę jeszcze bardziej powiększyć. Koszykarki z Warszawy w całym meczu tylko dwa razy trafiły zza linii 6,75 przy aż 12 takich skutecznych rzutach rywalek. - Byłyśmy świadome tego, że może zabraknąć nam sił głównie przez „krótką” ławkę jaką posiadamy. Jednak pojechałyśmy na turniej finałowy bardzo zdeterminowane. Dałyśmy z siebie naprawdę tyle na ile było nas stać, każda z nas walczyła i oddała serce na boisku. Podsumowując - cieszymy się z tego, że jesteśmy w „8” najlepszych drużyn w kraju i jest to nasz wielki sukces – powiedziała po meczu Aleksandra Wojtala, która w fazie półfinałowej oraz finałowej zdobyła łącznie 115 punktów (19,2pkt/m).

AZS Uniwersytet Warszawski - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
69:89 (22:20, 19:17, 17:28, 11:24)

Warszawa: Świeżak 30 (11zb), P. Dmochewicz 13 (11zb), Walkowska 9, Cimoch 8, Płatek 7, Wiśniewska 2
Sosnowiec: Jasiulewicz 29 (6x3), Zuziak 18, Kopiec 17, Wojtala 14, Wojtylas 9, Pawlak 2