Mistrzostwa Polski U22: Gorzowski AZS po walce pokonał Zagłębie Sosnowiec

Dodano: 14.02.2019, 21:11

W drugim dniu turnieju finałowego w Gdańsku ogromne emocje były w meczu gorzowskiego AZS’u z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie koszykarki z Sosnowca walczyły do samego – lecz ostatecznie uległy 59:61. Porażką zakończył się mecz gospodyń z Wisłą CanPack AZS Politechnika Kraków, która mogła dzisiaj polegać na Klaudii Niedźwiedzkiej (18 punktów, 5x3). Politechnika Gdańska gra już bez kontuzjowanej Natalii Gwizdały.

Grupa A:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań
70:75 (20:20, 18:14, 16:25, 16:16)

Aleksandrów Łódzki: Leszczyńska 26 (14zb), Pszczolarska 15 (10zb), Łopińska 12, Janusz 9, Obrodzka 3, Kaźmierczak 3, Samulak 2
Poznań: Nowicka 11, Parzeńska 10, Stefańczyk 10, Niemojewska 9, Zięmborska 9, Banaszak 8, Piechowiak 7, Kotula 5, Rogozińska 4, S. Wróblewska 2

AZS Uniwersytet Warszawski - MUKS Poznań
64:85 (15:24, 11:20, 20:28, 18:13)

Warszawa: Płatek 17, Świeżak 15, Walkowska 9, Cimoch 8, Dmochewicz 8, Gołebiewska 4, Kowalczyk 2, Wiśniewska 1
Poznań: Woźniak 22, Wdowiuk 19, Błaszczak 17, Pilichowska 14 (12zb), Kowalewska 5, Papiernik 4, Hantys 2, Giżyńska 2

Grupa B:
Skuteczna gra Niedźwiedzkiej (18 punktów w tym 5x3) oraz Banach (14), pociągnęła drużynę z Krakowa do ważnej wygranej nad gospodyniami z Gdańska. Politechnika osłabiona brakiem kontuzjowanej Natalii Gwizdały po 20 minutach gry przegrywała (30:38). Po zmianie stron oba zespoły raziły nieskutecznością, co również nie przełożyło się na zmniejszenie strat przez gospodynie. W ostatniej kwarcie, gdy dwa razy z rzędu zza linii 6,75 trafiła Banach Wisła prowadziła już różnicą 13 „oczek” (60:47) w 34 minucie.

Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
66:54 (15:13, 23:17, 9:6, 19:18)

Kraków: Niedźwiedzka 18 (5x3), Banach 14, Puter 8, Popiół 7, Grabska 6, Mazr 5, Malinowska 5, Owca 3
Gdańsk: Grzenkowicz 13, Śmietańska 12, Haponik 8, Ławicka 8, Iwaniuk 8, Stawicka 2, Krupa 2, Adamczyk 1

Największe emocje w drugim dniu turnieju stworzyły zespoły z Gorzowa Wlkp. oraz Sosnowca, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej sekundy. AZS do wygranej poprowadziła tradycyjnie Wiktoria Keller (22 punkty oraz 19 zbiórek), która zdobyła bardzo ważne dwa punkty na 120 sekund przed końcową syreną (60:56). Jednakże koszykarki z Sosnowca przez pełne 40 minut „trzymały” wynik i były blisko wygranej. W samej końcówce Wojtala, Jasiulewicz oraz Zuziak, nie dały jednak rady nic więcej ugrać, mimo wielu prób.

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
61:59 (12:16, 22:16, 10:13, 17:14)

Gorzów Wlkp.: Keller 22 (19zb), Duchnowska 9, Kobylińska 9, Szczęsna 9, Trzeciak 4, Potraca 4, Matkowska 4
Sosnowiec: Jasiulewicz 19, Wojtala 16, Kopiec 10, Pawlak 6, Zuziak 4, Wojtylas 4

Grupa B:
15.02.2019 16:00 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
15.02.2019 18:45 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków