ZELMER 3x3 Quest w Rumi dla KSIĘŻNICZEK

Dodano: 10.07.2016, 19:52

W niedzielę na parkingu Portu Rumia rozegrano turniej w kat.OPEN. Zwyciężyły Księżniczki, które pokonały w finale north.pl. Brązowy medal dla DAMODA.pl.

Pogoda w Rumi nie pozwoliła dokończyć turnieju na świeżym powietrzu i organizatorzy zmuszeni byli do przeniesienia rywalizacji do pobliskiej hali MOSIR. Zanim jednak się to stało, to na bardzo dobrej pozycji wyjściowej do półfinału były zespołu: DAMODA.pl, Księżniczki oraz north.pl.

Tym razem DAMODA.pl wystąpiła w składzie: Justyna Wróbel, Marianna Duszkiewicz oraz Agnieszka Przybytek. W tym sezonie był to pierwszy występ zespołu DAMODA.pl, które w poprzedniej edycji turnieju nie miały sobie równych. Zmiany podyktowane zostały m.in. pozyskaniem sponsora. Obecnie drużyna, w której grają Wróbel, Makowska oraz Szlachta nosi nazwę OrtoMedSport BB Team.

Finałowe starcie mogło podobać się zgromadzonej w hali MOSIR publiczności. Ostatecznie Księżniczki w składzie Kinga Bączek, Monika Buczak, Dominika Duraj oraz Magdalena Jacak pokonały north.pl (Marta Dobrowolska, Aleksandra Jagodzinska, Kasia Klimowska, Monika Machnikowska) 15:11. W nagrodę zawodniczki otrzymały 1000 zł oraz sprzęt AGD marki ZELMER.

- Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, spotkania były bardzo wyrównane. Przegrałyśmy w grupie z zespołem, który nie dał rady zakwalifikować się dalej. Organizacja również była na wzorowym poziomie, wszystko działa jak należy. Szybka również reakcja na zmianę pogody i wznowienie rozgrywek, to również duży plus. Wystartowałyśmy tutaj tak spontanicznie, może uda się jeszcze zagrać w tym roku na ZELMER 3x3 QUEST, lecz na chwilę obecną to nie wiemy – podsumowała występ oraz turniej Dominika Duraj (Księżniczki).

W finale konkursu rzutów z dystansu wystąpiła Marianna Duszkiewicz (DAMODA.pl) – zajęła ostatnie (IV) miejsce trafiając 2 razy.

Ogromne podziękowania dla miasta Rumia oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi za wkład, zaangażowanie i pomoc przy organizacji turnieju ZELMER 3x3 QUEST.