ZELMER 3x3 QUEST: OrtoMedSport BB Team wygrywa w Gorzowie Wlkp.

Dodano: 04.07.2016, 00:43


W kategorii OPEN kobiet wygrał zespół OrtoMedSport BB Team w składzie: Katarzyna Kenig, Agnieszka Makowska, Karolina Szlachta i Justyna Wróbel.
OrtoMedSport BB Team w finale pokonało 16:8 Donuts’ Attack (Klaudia Czarnodolska , Kinga Kominek, Adriana Kopciuch).

- Myślę, że turniej jest naprawdę fajnie zorganizowany i szkoda, że pogoda zrobiła nam tak wielkiego psikusa już po raz drugi. Jest tu fajna atmosfera, fajni ludzie, muzyka, no i jesteśmy bardzo zadowolone z drugiego miejsca. Super się grało, emocje były niesamowite. W meczu finałowym wiedziałyśmy, że będzie ciężko. Dziewczyny są bądź co bądź 10 lat starsze od nas, więc są zdecydowanie bardziej doświadczone. Jednak my walczyłyśmy ile mogłyśmy, bo jesteśmy już po sezonie, po treningach i jesteśmy z siebie bardzo dumne - mówiła Adriana Kopciuch z ekipy Donuts’ Attack.Nie zabrakło także dodatkowych konkursów, zawsze cieszących się sporą popularnością wśród uczestników. W finale pościgowego konkursu rzutów wolnych znalazły się dwie kobiety, a najlepsza okazała się Paulina Adamowicz z drużyny SHALISA.

- Konkurs bardzo mi się podobał, szczególnie że czasem dla rozluźnienia na treningach gramy sobie w podobny sposób. Pierwszy raz spotkałam się z takim konkursem na streetballu i kompletnie się tego tu nie spodziewałam, ale była to bardzo fajna, śmieszna zabawa i cieszę się, że dwie dziewczyny znalazły się w finale - powiedziała Paulina Adamowicz.

W sobotę na bulwarze nad Wartą w Gorzowie Wlkp. doczekaliśmy się rozstrzygnięć w kategorii U15 kobiet. Wygrała ekipa agwekida, która w finale pokonała MUKS Poznań 18:12. W nagrodę zwyciężczynie otrzymały medale oraz gadżety od sponsorów.- Mecz finałowy nigdy nie należy do łatwych, zawsze towarzyszy odrobina stresu tym bardziej jak walczy się z gospodarzem. Rywalki zagrały odważnie bez kompleksów dzięki czemu myślę, że mimo dość sporej przewagi punktowej mecz mógł się podobać. Cieszy fakt, że do kat. open zgłasza się coraz więcej zespołów i można sobie  pograć. Niestety poziom 3x3 kobiet w Polsce bardzo kuleje i nie będzie dobrze jeśli ta właśnie kategoria będzie traktowana gorzej. Poziom pomiędzy polskimi turniejami, a tymi co odbywają się w Czechach to ogromna przepaść poziomu. Gramy już 3 sezon i jeśli będzie tak dalej, to myślę, że pójdziemy w ślady chłopaków i zrezygnujemy z gry w Polsce i zaczniemy wyjeżdżać aby ogrywać się z mocnymi zespołami i zdobywać doświadczenie. W tym roku niestety nie będziemy na wszystkich turniejach ZELMER 3x3 QUEST bo tez kiedyś trzeba odpocząć. Po turnieju w Gorzowie Wlkp. wybieramy się na zasłużony odpoczynek i najprawdopodobniej zawitamy na turniej w Dąbrowie Górniczej,  Toruniu i jak czas pozwoli na Finale w Łodzi, choć ten występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Wielkie podziękowania dla naszego sponsora - Orto Med Sport z Łodzi – powiedziała na zakończenie Karolina Szlachta z zespołu OrtoMedSport BB Team.

Wyniki w kategorii U15 kobiet
LOOKUM basket team - MUKS Poznań 7 - 13
agwekida - MUKS Poznań 14 - 4
LOOKUM basket team - agwekida 8 - 18

Finał
agwekida - MUKS Poznań 18 - 12

Wyniki w kategorii OPEN kobiet
OrtoMedSport BB Team - SHALISA 15 - 5
why not? - DZIOŁCHY POZOOST 14 - 11
why not? - OrtoMedSport BB Team 7 - 13
SHALISA - Donuts' Attack 11 - 12
DZIOŁCHY POZOOST - Donuts' Attack 9 - 15
SHALISA - why not? 13 - 18
OrtoMedSport BB Team - DZIOŁCHY POZOOST 21 - 2
Donuts' Attaca - why not? 9 - 10
Donuts' Attack - OrtoMedSport BB Team 6 - 18
DZIOŁCHY POZOOST - SHALISA 9 - 14

Półfinały
why not? - Donuts' Attack 10 - 12
OrtoMedSport BB Team - SHALISA 20 – 11

O 3. miejsce
SHALISA - why not? 11 - 14

Finał
OrtoMedSport BB Team -Donuts' Attack 16 - 8