Final Four ligi Bałtyckiej - Mariampol (Litwa)

Dodano: 09.04.2016, 17:17

W Final Four ligi Bałtyckiej w łotewskim Mariampolu BC Sūduva pokonała Tsmoki Mińsk 69:57. W meczu o 3 miejsce kazachski Okzhetpes wygrał z ukraińskim Interkhim 84:77, a 44 punkty dla zwycięzców rzuciła Alina Iagupova.

półfinały

Jedynie premierowa cześć spotkania zakończyła się po myśli koszykarek z Ukrainy (24:12). Zdecydowanie gorzej wyglądała ich gra w kolejnych 30 minutach gry, w których to dobrze i przede wszystkim skuteczniej grające koszykarki z Mińska obrabiały straty. Już w 25 minucie gry z 12 – punktowej przewagi nie zostało nic (remis po 47). Co prawda, koszykarki z Ukrainy były jeszcze na prowadzeniu, lecz nie wyższym niż jeden punkt. W kolejnych minutach rosła przewaga Tsmoków by tuż przed ostatnią minuta gry wynieść 9 „oczek” (76:67). Duża w tym zasługa bardzo dobrze grającej Giedrė Paugaitė (17 punktów oraz 13 zbiórek) oraz Ali Murauskaya (17 punktów). W drużynie Okzhetpes 30 punktów rzuciła Alina Iagupova. Aż 42 punkty dla zespołu z Mińska zdobyły koszykarki wchodzące z ławki (2 u rywalek).

Okzhetpes - Tsmoki-Mińsk
70:77 (24:12, 14:18, 17:28, 15:19)
Najlepiej punktujące:
Okzhetpes: Iagupova 30, Spitkovska 13, Naumenko 12 (14zb)

finał

Aż 7 razy na tablicy wyników widniał remis i, aż 7 – krotnie zmieniało się prowadzenie w finałowym spotkaniu. Po pierwszej połowie granej „kosz za kosz” lekką przewagę miały gospodynie dzisiejszego spotkania i organizatorzy Final Four – Sūduva (34:30). Nic nie zmieniło się w kolejnych 10 minutach gry (49:46). Wszystko wyjaśniło się w ostatnim fragmencie meczu, wygranym przez gospodynie aż (23:8). Duża w tym zasługa Ivety Šalkauskate (17 punktów oraz 9 zbiórek). Dla rywalek 10 punktów oraz 9 zbiórek uzyskała Giedre Paugaite.