XVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta Trutnova MEKR'S CUP

Dodano: 10.09.2015, 17:25

W dniach 10 - 13 września br. w czeskim Trutnovie odbywał się XVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP. Tym razem zabrakło w nim drużyn z Polski. Udział wziąć miała ZVVZ USK Praha lecz ostatecznie odwołała swój przyjazd. Ostatecznie podobnie jak przed rokiem najlepsza okazała się drużyna  z Koszyc. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner medialny turnieju.

Rok temu Artego Bydgoszcz ostatecznie uplasowało się na 5 miejscu pokonując słowackie Piešťanské Čajky. Wygrały "Dobre Anioły" z Koszyc pokonując w finale Dynamo Kursk. Więcej o turnieju MEKR'S CUP 2014

W turnieju udział wezmą:
- Kara Trutnov (3 zespół czeskiej ligi, uczestnik ligi CEWL)
- ZVVZ USK Praha (mistrz ligi czeskiej, zdobywca Pucharu Czech, mistrz Euroligi) - drużyna ostatecznie nie weźmie udziału w turnieju z powodu kontuzji zawodniczek
- BBK Lulea (mistrz ligi szweckiej)
- Pinkk Pécsi 424 (uczestnik EuroCup)
- Dynamo Kursk (trzecia drużyna ligi rosyjskiej, trzecia drużyna Final Four Euroligi)
- Piešťanské Čajky (wicemistrz ligi słowackiej, uczestnik EuroCup)
- Good Angels Košice (mistrz ligi słowackiej, uczestnik Euroligi)
- TSV Wasserburg (mistrz ligi niemieckiej, uczestnik EuroCup)

10.09.2014 (czwartek)
Od mocnego uderzenia rozpoczęły udział w turnieju miejscowe koszykarki, które pokonały drugi zespół ligi słowackiej. Przewaga wypracowana została jednak dopiero w II połowie spotkania, w której to rywalki notowany dłuższe przestoje w grze. W ciągu ostatnich 6 minut spotkania do kosza trafiały tylko miejscowe (11:0).

Dynamo Kursk - BBK Lulea 80:73 (Sapova 17 - Bussey 16)
TSV Wasserburg - Pinkk Pécsi 424 79:65 (Raincock-Ekunwe 12 - Drammeh 21)
KARA Trutnov - Piešťanské Čajky 71:51 (Russell 18 - Parker 8)

11.09.2014 (piątek)
Po zaciętej końcówce gospodynie turnieju przegrały z mistrzem Szwecji (68:75). Decydująca dla losów spotkania okazała się być I kwarta, przegrana wyraźnie przez Karę (12:27). W drugim dniu turnieju nie miały sobie równych koszykarki z Kurska pewnie wygrywając z Czajkami. Czajki - wicemistrzynie Słowacji, przegrały wyraźnie w każdym fragmencie gry.

Piešťanské Čajky - Dynamo Kursk 61:79 (Páleníková 13 - Nwal-Endene 18)
KARA Trutnov - BBK Lulea 68:75 (Russell 21 - Trebec 14)
Pinkk Pécsi 424 - Good Angels Košice 69:91 (Handy 37 - Jurčenková 19)

12.09.2014 (sobota)
Pierwszą wygraną w turnieju zanotowały koszykarki z Pieszczan, pokonując po zaciętym spotkaniu zespół mistrza Szwecji - BKK Lulea. Double - double zanotowała Lucie Krč-Turbová (16pkt, 10zb). W pozostałych spotkaniach górą były silniejsze zespoły (Kursk oraz Koszyce), które bez problemów odniosły zwycięstwa.

BBK Lulea - Piešťanské Čajky 62:69 (Boyd 12 - Krč-Turbová 16, 10zb)
KARA Trutnov - Dynamo Kursk 71:93 (Fall 13 -   Nwal-Endene 22)
Good Angels Košice - TSV Wasserburg 97:64 (Žirková 17 - Brunckhorst 11)

13.09.2014 (niedziela)

Z uwagi na brak ósmego zespołu w turnieju, 7 miejsce bez konieczności rozgrywania spotkania w niedzielę przypadło drużynie Piešťanské Čajky. Mistrz Szwecji - BKK Lulea po wyrównanym spotkaniu i wygranej I połowie (44:26) było zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu. Jednak w II połowie lepiej i bardziej skutecznie grała drużyna z Węgier, której na doprowadzenie do dogrywki zabrakło szczęścia oraz czasu. Na minutę i 36 sekund to właśnie Pink prowadził (66:64), lecz kolejne punkty zdobywały już wyłącznie rywalki a konkretnie Hägg - trafiając najpierw zza linii 6,75 a w kolejnej akcji wykorzystując pewnie dwa rzuty wolne. Rzut Handy równo z końcową syreną okazał się niecelny.

W finałowym spotkaniu podobnie jak rok temu spotkały się ze sobą zespoły z Koszyc oraz Kurska. Również i teraz górą była słowacka drużyna. Wszystko rozpoczęło się bardzo dobrze dla zawodniczek Good Angels, prowadzenie po I kwarcie 19:13 oraz dobra i skuteczna gra mogła podobać się zgromadzonej w hali publiczności. Lekki zastój przyszedł dopiero pod koniec I połowy, gdy na 3 minuty do końca celnie zza linii 6,75 trafiła Levchenko i Kursk wyszedł na 3 - punktowe prowadzenie (34:31). W końcówce jeden celny rzut wolny Hruscakovej (Good Angels) zmniejszył jeszcze stratę ale do szatni w lepszych humorach udały się koszykarki Dynama prowadząc (41:35). Po zmianie stron, trafienia Zirkovej oraz Hruscakovej ciągle trzymały "Dobre Anioły" blisko rywalek (50:48). Wszystko zatem miało rozstrzygnąć się podczas ostatnich 10 minut gry i tak też się stało. Najpierw koszyczanki doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na 1 - punktowe prowadzenie (61:60) na 2 minuty i 23 sekundy przed zakończeniem. Do końca spotkania punktowały już wyłącznie ubiegłoroczne triumfatorki, które ostatecznie pokonały Dynamo Kursk (67:60).

BBK Lulea - Pinkk Pécsi 424 69:66 (Hamilton Carter 10 - Tunstull 21)
KARA Trutnov - TSV Wasserburg 58:72 (Pazderová 13 - Pazderová 12)
Dynamo Kursk - Good Angels Košice 60:67 (Vidmer 14 - Žirková 14)