ZELMER 3X3 QUEST w Gorzowie Wlkp. dla DaModa.pl

Dodano: 10.08.2015, 12:20

Po raz trzeci z rzędu najlepszą żeńską drużyną w kat. OPEN została DaModa.pl. Do Agnieszki Makowskiej, Karoliny Szlachty i Justyny Wróbel dołączyła Gabriela Łagoda. W finale zameldowała się również kadra U - 18 pod opieką Bartosza Słomińskiego. Portal KoszykowkaKobiet.pl - partner ZELMER 3x3 QUEST (women).

Tradycyjnie w drugi dzień turnieju ZELMER 3x3 QUEST na boiska wyszły kobiety (kat. OPEN oraz U - 15). Pogoda dopisywała, lekki wiatr dodawał ochłody w przeciwieństwie do dnia poprzedniego, gdzie w ukropie rywalizowali panowie. Schłodzić można było się również w kurtynie wodnej specjalnie zamontowanej na czas turnieju.

"Grałyśmy pierwszy raz w takiej konfiguracji, raczej z dziewczynami jesteśmy przyzwyczajone do hali. Pierwsze koty za ploty, generalnie fajnie, że została zorganizowana taka impreza i organizacyjnie stała na bardzo wysokim poziomie" - Karolina Szałas (Landsberg Sky).

"Turniej był jednym z przygotowań do zbliżających się dla nas mistrzostw Europy w Mińsku. Przejechaliśmy tu żeby się zgrać oraz ogrywać ze starszymi zespołami. Po raz kolejny turniej Zelmera został świetnie zorganizowany. Atmosfera również była fantastyczna" - powiedziała dla portalu KoszykowkaKobiet.pl Marta Marcinkowska (Team Poland).

W kat. U - 15 najlepsza okazała się drużyna Pajudawi Team, która pokonała w finale Ball Busters 7:4. W kat. OPEN po raz kolejny najlepszy były dziewczyny z DaModa.pl. Drugie miejsce "tradycyjnie" dla Team Poland.

"Na sezon streetballowy czekam cały sezon ligowy. Granie na świeżym powietrzu sprawia mi najwięcej radości. Cieszy fakt, że w tym roku mamy w Polsce turnieje na wysokim poziomie, brakuje jeszcze frekwencji w mojej kategorii ale myślę, że z czasem wszystko się rozkręci. Turniej w Gorzowie wlkp. rozgrywany był przy ponad 30 - stopniowym upale. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, woda, kurtyna wodna, namioty – to wszystko pomagało. Marzy mi się żeby koszykowa kobiet 3x3 rozwinęła się tak jak męska (turnieje Word Tour). Został jeszcze jeden turniej za dwa tygodnie w Łodzi, niestety ostatni w tym sezonie…" - powiedziała po finale Justyna Wróbel (DaModa.pl).