V Women International Basketball Tournament (Karlovy Vary, Czech Republic)

Dodano: 31.05.2015, 11:33


Międzynarodowy Turniej koszykówki kobiet w Karlowych Warach wygrały Czeszki, które trzeciego dnia turnieju pokonały Turcję 62:55. MVP turnieju została Anete Jekabsone-Zogota. Portal KoszykowkaKobiet.pl - partner turnieju w Karlowych Warach.



Udział wezmą:

- Czechy (4 miejsce w Europie, 6 na świecie) Skład: Kateřina Bartoňová, Kateřina Sedláková, Romana Hejdová, Beáta Adamcová, Kateřina Elhotová, Kateřina Hindráková, Michaela Stejskalová, Tereza Vyoralová, Tereza Pecková, Jana Veselá, Alena Hanušová, Ilona Burgrová, Klára Pochobradská, Veronika Bortelova, Petra Zaplatova, Barbora Kasparkova, Katerina Novakova oraz Kamila Stepanova.

- Słowacja (14 miejsce w Europie, 32 na świecie) Skład: Katarina Tetemondova, Anna Jurcenkova, Romana Vynuchalova, Lucia Krc-Turbova, Zuzana Lazarova-Brezianova, Dominika Baburova, Barbora Balintova, Angelika Slamova, Martina Kissova, Zuzana Zirkova, Veronika Remenarova, Zofia Hruscakova, Beata Janoscikova, Kristi Toliver, Terezia Palenikova oraz Marta Palenikova.

- Turcja (6 miejsce w Europie, 11 na świecie) Skład: Begum Dalgalar, Birsel Vardarli, Tugce Canitez, Olcay Cakir, Nevriye Yilmaz, Bahar Caglar, Isil Alben, Saziye Ivegin, Latoya Sanders, Esra Ural, Cansu Koksal, Tilbe Senyurek, Pelin Bilgic, Ayse Cora oraz Pinar Demirok.

- Łotwa (7 miejsce w Europie, 16 na świecie) Skład: Ieva Krastina, Dita Liepkalne, Anete Steinberga, Zane Eglite, Kitija Laksa, Liene Priede, Dita Rozenberga, Aija Putnina, Kristine Vitola, Ieva Kulite, Zenta Melnika, Anete Jekabsone-Zogota, Gunta Baško-Melnbarde, Kate Aizsila oraz Ruta Veidere.

Turcja - Słowacja
68:41 (17:12, 11:15, 16:5, 24:9)

Turcja: Sanders 12, Canitez 10, Alben 8, Senyurek 8, Caglar 8, Yilmaz 8, Cakir 6, Ivegin Uner 4, Vardarli Demirmen 2, Cora 1, Bilgic 1
Słowacja: Toliver 10, Hruščáková 9, Krč-Turbová 8, M. Páleníková 6, Tetemondová 3, Kiššová 3, Jurčenková 2

Czechy - Łotwa
61:64 (16:16, 14:12, 19:20, 12:16)

Czechy: Elhotová 18, Veselá 16, Vyoralová 8, Hnušová 7, Bortelová 3, Hejdová 3, Stejskalová 2, Bartoňová 2, Štěpánová 2
Łotwa: Vitola 14, Krastina 12, Baško-Melnbarde 10, Eglite 9, Jekabsone-Zogota 9, Steinberga 4, Kulite 2, Melnika 2

Turcja - Łotwa
57:54 (10:8, 14:10, 26:20, 7:16)

Turcja: Yilmaz 14, Sanders 13 (12zb), Alben 12, Vardarli Demirmen 9, Caglar 6, Ivegin Uner 2
Łotwa: Steinberga 9, Vitola 9, Liepkalne 6, Eglite 6, Putnina 5, Melnika 5, Laksa 5, Jekabsone-Zogota 4, Baško-Melnbarde 3, Krastina 2,

Czechy - Słowacja
74:67 (18:17, 15:19, 21:15, 20:16)

Czechy: Hanušová 20, Vyoralová 11, Veselá 10, Bartoňová 10, Elhotová 9, Bortelová 6, Brugrová 6, Záplatová 2
Słowacja: Toliver 25, Bálintová 14, Hruščáková 10, Baburová 6, Jurčenková 6, Vyňuchalová 2, Kiššová 2, Krč-Turbová 2

Słowacja - Łotwa
62:79 (14:23, 13:14, 19:21, 16:21)

Słowacja: Tolliver 16, Bálintová 11, Jurčenková 8, Páleníková 7, Vyňuchalová 6, Krč-Turbová 5, Hruščáková 5, Kiššová 4,
Łotwa: Jekabsone-Zogota 25, Putnina 22, Steinberga 18, Baško-Melnbarde 7, Rozenberga 2, Kulite 2, Vitola 2, Aizsila 1

Czechy - Turcja
62:55 (15:14, 16:12, 12:12, 19:17)

Czechy: Elhotová 19, Burgrová 13, Stejskalová 11, Bortelová 7, Veselá 2, Hejdová 2, Bartoňová 2, Štěpánová 2, Hindraková 2 
Turcja: Alben 16, Sanders 13, Vardali Demirmen 8, Canitez 6, Cakir 6, Senyurek 4, Bilgic 2




m zw/por kosze +/- pkt
1. Czechy 3
2/1 197/186 5
2. Łotwa
3 2/1 197/180 5
3. Turcja
3 2/1 180/157 5
4. Słowacja
3
0/3 170/221 3

* Łotwa pokonała Czechy różnicą 3 punktów. Turcja pokonała Łotwę także różnicą 3 punktów. Czechy pokonały Turcję różnicą 7 punktów (do 1 miejsca wystarczyło wygrać różnicą 4 "oczek").

Najlepsze zawodniczki poszczególnych zespołów:
Kateřina Elhotová (Czechy)
Anete Jekabsone-Zogota (Łotwa)
Kristi Toliver (Słowacja)
Lara Sanders (Turcja)

Królowa strzelców:
Kristi Toliver (Słowacja) - 51 punktów

MVP turnieju:
Anete Jekabsone-Zogota (Łotwa)