XV MEKR'S CUP 2014 - dzień 4

Dodano: 28.09.2014, 11:21

Przedstawiamy wyniki ostatniego dnia XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 odbywającego się w Czechach. W meczu o 5 miejsce w turnieju Artego Bydgoszcz zdeklasowało słowacki zespół Piešťanské Čajky 80:37. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju.

______________________Mecz o 7 miejsce_____________________

Zespół z Hradec Kralove wzmocniony o juniorki przystąpił do meczu w 9-osobowym składzie. Jednak zmęczenie wczorajszymi dwoma spotkaniami było widoczne, koszykarki z Rosji rozpoczęły mecz od serii 10:0, po czasie dla czeskiego zespołu nastąpiło przełamanie i w ciągu 2 minut głównie za sprawą Terezy Kuthanovej Czeszki wyszły na prowadzenie 11:10. Wzmocnienie obrony i  większa agresywność Czeszek w ataku pozwoliły im na nawiązanie w miarę wyrównanej walki, niemniej w dalszym ciągu górą były Rosjanki, które w drugiej połowie spotkania sukcesywnie zaczęły wypracowywać sobie coraz większą przewagę punktową. Dzięki zdecydowanej grze zespołowej podopieczne George’a Dikeoulakosa zapewniły sobie pierwszą wygraną w turnieju, w którym ostatecznie zajęły 7 miejsce.

Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg - Sokol Hradec KrálovéSokol Hradec Králové
82:65 (23:19, 22:18, 18:15, 19:13)

Najlepiej punktujące:
Nadezhda Orenburg: Babkina 13, Kuzina 12, Beglova 12
Sokol Hradec Králové: Kuthanova 17, Krizova 15, Matuskova 12

_____________________Mecz o 5 miejsce____________________

Mecz pomyślnie rozpoczęły bydgoszczanki, które szybko zdobyły pierwsze 4 punkty, jednak równie szybko, bo już w 2 minucie meczu ławka trenerska Artego Bydgoszcz została ukarana niesłusznym faulem technicznym. Mimo to dzięki świetnej pracy pod bronionym koszem podopieczne Tomasza Herkta zakończyły pierwszą kwartę 15-punktową przewagą (20:5). W drugiej połowie słowacki zespół rozpoczął bardziej odważną grę i przedzierał się przez polską strefę zdobywając znacznie więcej punktów niż w poprzedniej części spotkania. Po przerwie Polki od razu przystąpiły do ataku kosza Słowaczek, co zaowocowało zdobytymi aż 28 punktami. Anna Bekasiewicz na zmianę z Julie McBride dobrze prowadziły grę swojego zespołu, czego zupełnie nie można powiedzieć o grze zespołu z Pieszczan, która pełna była chaosu i przypadkowości, która nie pozwoliła im wyjść nawet z 40 punktów w meczu. Natomiast bydgoszczanki konsekwentnie walczyły do samego końca zarówno na bronionej jaki i atakowanej tablicy, dzięki czemu mecz zakończyły z 43-punktową przewagą.

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Piešťanské ČajkyPiešťanské čajky
80:37 (20:5, 16:14, 28:7, 16:11)

Artego Bydgoszcz: Koc 22, McBride 12, Carter 10, Krężel 10, Nwagbo 8, Bekasiewicz 7, Tellier 5, Szybała 3, Mowlik 3
Najwięcej dla zespołu Piešťanské Čajky: Stehlikova 11, Bartanusova 10, Dudasova 6

______________________Mecz o 3 miejsce_____________________

Mimo że to węgierski zespół lepiej rozpoczął to spotkanie od prowadzenia nawet 5 punktami, to równie szybko je stracił głownie za sprawą licznych fauli, które szybko zamieniły się na celne rzuty wolne przeciwniczek. Gospodynie wykorzystały okazję i przejęły inicjatywę w spotkaniu kończąc pierwszą kwartę wyraźnym prowadzeniem, bo 23:14. Druga kwarta była bardziej wyrównana, oba zespoły w ferworze walki zaliczyły podobną ilość błędów, co wykorzystywał zespół rywalek. W trzeciej kwarcie w zespole z Węgier uaktywniła się koszykarka znana z występów w Chicago Sky - Jamierra Faulkner, która doprowadziła swój zespół  do zaledwie 2 punktowej straty. Na 6 minut przed końcem spotkania Węgierki doprowadziły do remisu (po 63) a następnie dzięki Ashley Key wyszły na prowadzenie. Dwa faule popełnione przez gospodynie na 20 sekund przed końcem spotkania definitywnie przekreśliły ich szanse na wygraną lub chociaż na doprowadzenie do dogrywki.

KARA TrutnovKARA Trutnov - Pinkk Pécsi 424Pinkk Pécsi 424
72:76 (23:14, 20:22, 13:18, 16:22)

KARA Trutnov: Prokesova 14, Pazderova 11, Vackova 11
Pinkk Pécsi 424: Faulkner 25, Key 24, Stewart 12

______________________Mecz o 1 miejsce_____________________

Koszyce rozpoczęły mecz o rzutu za 2 punktu Zofii Hruscakovej, po którym nastąpił celny rzut za 3 punkty Magdaleny Ziętary. Mimo ze Rosjanki popełniały sporo fauli to wyszły na prowadzenie, które powiększały z każdą następną minutą drugiej kwarty by na przerwę zejść do szatni przy prowadzeniu 35:26. Po powrocie na parkiet koszyczanki stopniowo dorabiały straty a dzięki dwóm rzutom za 2 pkt Magdy Ziętary po podaniu przez całe boisko słowacki zespół wyszedł na prowadzenie (42:41). Trzecia kwartę zakończył celny rzut za 3 punkty wykonany równo z syreną przez Katerine Fikiel (49:43). Podopieczne Marosa Kovacika sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie, na 5 minut przed końcem meczu było to już 10 punktów (57:47). Ostatecznie koszyczanki dotrwały do końca meczu z 6-punktową przewaga i zapewniły sobie pierwsze miejsce w turnieju.